Trwa ładowanie...

Do sieci trafiło nowe nagranie z Meghan Markle. Porusza ważną kwestię

W 2017 roku Meghan Markle udała się do Delhi i Mumbaju, by zwrócić uwagę na kwestię równości płci i problem braku dostępu do edukacji dla dziewcząt. Do sieci trafiło niepublikowane dotąd nagranie, w którym księżna zbiera głos w sprawie sytuacji dziewczynek w Indiach.

Share
Do sieci trafiło nowe nagranie z Meghan Markle. Porusza ważną kwestięŹródło: Forum
d4fv82p

W styczniu 2017 roku księżna Meghan pojechała z ogranizacją charytatywną World Vision do Indii, by poruszyć temat wpływu menstruacji na edukację dorastających dziewcząt. Wiele z nich dobrowolnie zrezygnowało z nauki w szkole, bo nie radziły sobie z poczuciem wstydu, jakie doskwierało im podczas pobytu w szkole w czasie okresu. W sieci pojawiła się krótka relacja Meghan z wizyty.

"Okazało się, że po zbudowaniu latryn, dzięki którym dziewczęta mają stały dostęp do środków czystości i mogą zadbać o higienę, liczba chętnych do nauki wzrosła trzykrotnie" – mówi księżna podczas filmu.

W marcu 2017 Meghan Markle opublikowała na łamach amerykańskiego tygodnika "Time" artykuł, w którym opisała szczegóły swojej podróży do Delhi i Mumbaju. Księżna zwróciła uwagę na problem stygmatyzacji dorastających dziewcząt i utrudniania im dostępu do edukacji z powodu menstruacji.

d4fv82p

"Podczas mojej wizyty dziewczynki opowiadały, że czują się zawstydzone, gdy muszą iść do szkoły podczas okresu. Zamiast środków higienicznych mają przy sobie skrawki materiału i szmaty, nie mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych, nie mają dostępu do łazienek, w których mogłyby o siebie zadbać. W wielu przypadkach całkowicie rezygnują z nauki" – pisała Meghan.

Z danych przedstawionych przez Meghan wynika, że aż 113 milionów nastolatek dorastających w Indiach może zrezygnować z edukacji wskutek piętna otaczającego menstruację. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im warunków umożliwiających zachowanie higieny podczas okresu i odpowiednich środków, takich jak tampony i podpaski.

Meghan Markle i książę Harry zaręczyli się kilka miesięcy po wizycie Amerykanki w Indiach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Projektuje dla dojrzałych kobiet. Wśród nich jest wiele celebrytek

d4fv82p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fv82p
d4fv82p