DomŁazienkaJak pozbyć się przykrego zapachu z pralki? Domowe sposoby

Jak pozbyć się przykrego zapachu z pralki? Domowe sposoby

Jak pozbyć się przykrego zapachu z pralki? Domowe sposoby
Źródło zdjęć: © 123RF
25.11.2019 16:50, aktualizacja: 25.11.2019 20:10

O pralkę należy dbać tak samo, jak o inne sprzęty. Niestety, często o tym zapominamy, przez co z bębna pralki wydobywają się nieprzyjemne zapachy, wyprane ubrania nie pachną świeżo, a w bębnie pralki osadza się kamień. Na te przypadłości mamy proste i domowe sposoby.

Jak dbać o pralkę?

Pralkę powinniśmy dokładnie czyścić raz w miesiącu, ale po każdym użyciu należy pamiętać o odkręceniu filtra i umyciu go pod bieżącą wodą. Ważne jest również wyciąganie prania zaraz po zakończeniu cyklu, to zapobiega odkładaniu się nadmiaru wilgoci.

Drzwiczki powinny pozostawać otwarte, dopóki wnętrze pralki nie będzie suche. Dzięki temu unikniemy rozwoju pleśni i powstawania zapachu stęchlizny. Czystości pralki może szkodzić nadmiar detergentów. Często odkłada się on w maszynie, a także na znajdujących się w bębnie ubraniach. Warto sprawdzić też stan rur, czy nie zostaje tam woda.

Jeżeli w twojej pralce odkłada się brud i kamień, a z wnętrza wydostaje się przykry zapach, nie musisz kupować nowego urządzenia. Wystarczy przy pomocy kilku prostych sposobów zadbać o czystość pralki.

Jak pozbyć się kamienia z pralki? Domowe sposoby

Do dezynfekcji pralki możemy użyć octu. To skuteczny sposób na pozbycie się kamienia zalegającego na dnie bębna. Wystarczy do pojemnika na proszek wlać ¾ szklanki octu, a następnie ustawić na pełen cykl prania w temperaturze 90 st. C.

Jak pozbyć się przykrego zapachu z pralki? Domowe sposoby

Kiedy nasze pranie nie pachnie świeżo, a w łazience unosi się specyficzny zapach, to znak, że nasza pralka wymaga czyszczenia. Spokojnie, nie musisz dzwonić po specjalistę. Wystarczy kilka domowych sposobów.

Soda oczyszczona do czyszczenia pralki

Wystarczy użyć ¾ szklanki sody oczyszczonej zamiast proszku i nastawienie pustego prania na 90 st. C. W ten sposób w ekologiczny sposób odświeżymy wnętrze pralki i pozbędziemy się przykrego zapachu.

Kwasek cytrynowy do czyszczenia pralki

Potrzebujemy jedynie 1/3 szklanki kwasku cytrynowego i podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej, nastawiamy "puste" pranie. Ta metoda nie tylko odświeży wnętrze pralki, ale również pozbędzie się kamienia. Dla lepszych efektów możesz użyć mieszaniny kwasku cytrynowego z octem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta