Trwa ładowanie...
d1p2tgj

Dorota Szelągowska w końcu o swojej ciąży. Co za dystans!

Były domysły, spekulacje. Niby wszyscy wiedzieli, ale wprost (poza jednym komentarzem: "ciąża to nie choroba") wcześniej nie chciała o tym mówić. Na zdjęciach zasłaniała brzuszek, nie reagowała na zaczepki. Do teraz. W zabawnym poście Dorota Szelągowska przyznała się do bycia w ciąży. Przy okazji poruszyła problem, który dotyka chyba każdej kobiety w ciąży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdradziła, że ostatnio bywa bardziej roztargniona.
Zdradziła, że ostatnio bywa bardziej roztargniona. (Facebook.com)
d1p2tgj

Ulubiona dekoratorka Polaków zareklamowała nowy odcinek swojego programu, informując swoich fanów, że sama zapomniała go obejrzeć. Powód? "Wiedzieliście, że mózg kobiety kurczy się w ciąży? O 6 proc... Więc ja się pytam, dlaczego nie mogą mi się kurczyć uda np.? Źle to jest wszystko wymyślone" – podsumowała swój stan.

Oj tak, kto przeżył, ten wie, jak bardzo roztargnionymi zdarza nam się być w ciąży. Problemy z koncentracją to standard, ale mają one uzasadnienie biologiczne. Wszystko to ma związek z poziomem hormonów. "Doskonale rozumiem "kurcze" mózgowe. Doświadczam ich codziennie. Przesyłam buziaki i uściski w tej "niedoli" najlepszego w życiu czasu", "Ja w ciąży podejrzewałam się o stratę rozumu. Na szczęście potem wraca! Tak mi się przynajmniej wydaje" – żartują i wspierają internautki.

Dorota z dystansem mówi o tym, co obecnie zdarza się coraz rzadziej. W końcu rośnie w nas nowe życie, to trudno, by nasza waga stała w miejscu albo się cofała. "Walcz z rozstępami”, "Zachowaj jędrny biust, karmiąc piersią” – widzimy w magazynach, reklamach, poradnikach dla przyszłych mam. Lansowana moda na super chude przyszłe mamusie, wysportowane i wygimnastykowane do bólu, czasami wręcz przeraża, albo przynajmniej wpędza w kompleksy wiele kobiet, które choć zdrowo się odżywiają i nie rezygnują z ruchu, mogą nie osiągnąć wyglądu top modelki. A jeśli walczą uparcie o jej utrzymanie? Bywa to naprawdę niebezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla kobiety.

Wszystko dla szczupłej sylwetki? O nie! Nie w ciąży. Bądźmy rozsądne i cieszmy się tym stanem podobnie jak robi to Dorota i dzielące się swoimi historiami fanki.

d1p2tgj

Pod wpisem dekoratorki pojawiły się setki gratulacji i życzeń zdrowia. Na koniec Szelągowska dodała, że pragnie uspokoić tych, którzy niepokoją się szczupłą sylwetką jej partnera telewizyjnego: "Darek już oddał mi wszystkie stare ciuchy, które z ochotą donaszam, więc nic się nie marnuje". Naprawdę ją uwielbiamy!

Zobacz też: Szelągowska broni prywatności: "Nigdy nie pokazuję w sieci zdjęć mojego chłopaka"

d1p2tgj

Podziel się opinią

Share

d1p2tgj

d1p2tgj