Blisko ludziDramatyczne losy Pawła Wawrzeckiego. Aktor przeżył istne piekło

Dramatyczne losy Pawła Wawrzeckiego. Aktor przeżył istne piekło

Paweł Wawrzecki ma za sobą burzliwą przeszłość
Paweł Wawrzecki ma za sobą burzliwą przeszłość
Marta Kutkowska

08.09.2021 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Wawrzecki to uwielbiany przez Polaków aktor komediowy. Widzowie pokochali go za role w serialach "Graczykowie" czy "Daleko od noszy". Życie prywatne gwiazdora było pełne wzlotów i upadków. Czy udało mu się odnaleźć szczęście?

Już dzieciństwo artysty upłynęło w cieniu rodzinnego dramatu. Jego ojciec, Stanisław Wawrzecki, został niesłusznie skazany na powieszenie za udział w tzw. "aferze mięsnej". Paweł Wawrzecki mocno przeżył śmierć ojca.

W wieku 25 lat skończył studia aktorskie i zadebiutował na małym ekranie. Początkowo powierzano mu tylko epizody, na swoje pięć minut musiał jeszcze poczekać.

Małżeństwo w cieniu tragedii

Paweł Wawrzecki związał się z koleżanką po fachu, Barbarą Winiarską, znaną między innymi z filmu "Kogel-mogel". Wkrótce na świecie pojawiła się ich córka, Ania. U dziewczynki zdiagnozowano porażenie mózgowe. - Różni specjaliści mówili nam, że chore dziecko to chore małżeństwo i lepiej przygotować się na jego rozpad - mówił aktor w wywiadzie dla magazynu "Rewia".

Niestety, słowa te okazały się prorocze. Opieka nad chorym dzieckiem wymagała od pary wielkiego poświęcenia. Barbara zrezygnowała z kariery, a Paweł pracował ponad siły. To odbiło się na ich relacji. Pod koniec lat 90-tych aktor uwikłał się w romans z Agnieszką Kotulanką. Gwiazdor nie zdecydował się jednak zostawić rodziny. W 2002 r. Barbara niespodziewanie zmarła. Od teraz Paweł samotnie zajmował się córką.

- Jesteśmy sami, przebywamy we dwoje w domu, bez osób do pomocy. Ale musimy sobie jakoś radzić. Jestem przygotowany psychicznie do trudnych sytuacji. Umiem uprać, posprzątać, ugotować - mówił w wywiadzie dla portalu Viva.pl

Burzliwa relacja

Gdy Agnieszka Kotulanka zmarła wskutek choroby alkoholowej, pojawił się głosy, że to burzliwa relacja z aktorem popchnęła ją w szpony nałogu. Tymczasem znajomi pary rzucają nieco inne światło na sprawę. - Agnieszka była dla niego okropna, wymagała, a nie dawała nic (...). On był Agnieszką udręczony. To jest straszna krzywda dla tego chłopaka, który strasznie dużo poświęcił tej kobiecie - zdradził przyjaciel Pawła.

Aktorowi udało się jednak w końcu odzyskać spokój i stabilizację. W 2009 r. pojął za żonę Irenę Roman, Polkę mieszkającą w USA. Jego wybranka jest prawdziwą kobietę sukcesu, jej majątek szacuje się na ok. 100 milionów dolarów. Paweł Wawrzecki dzieli życie między Polskę a USA. W przeszłości planował przeprowadzkę do ukochanej na stałe, jednak pandemia i opieka nad córką póki co zatrzymały go nad Wisłą. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)