Trwa ładowanie...

Dwulatka z USA najmłodszym członkiem Mensy. Inteligencją przewyższa 99 proc. rówieśników

Isla McNabb z Kentucky w Stanach Zjednoczonych ma zaledwie dwa lata, a już potrafi czytać i tworzyć wyrazy. W teście na inteligencję przewyższyła 99 proc. rówieśników, stając się z tego też względu najmłodszym członkiem Mensy - organizacji zrzeszającej ludzi o wyjątkowo wysokim IQ - ilorazie inteligencji.

Dwulatka z USA najmłodszym członkiem Mensy Dwulatka z USA najmłodszym członkiem Mensy Źródło: Instagram, fot: usatoday
d18rgix
d18rgix

Tuż po drugich urodzinach swojej córki Jason i Amanda McNabb, rodzice Isli, zauważyli, że dziewczynka potrafi sama ułożyć niektóre wyrazy, takie jak krzesło, lód, kot czy mama, które dodatkowo ustawiała w miejscach, które z nimi kojarzyła bądź przy których leżały. Uznali to za "niemalże przerażające", ponieważ nie sądzili, że córce przyjdzie to tak szybko. Jason postanowił więc wypróbować kolejną rzecz i układając poszczególne wyrazy z literek, sprawdzał, czy Isla będzie w stanie je wymówić. I oczywiście, robiła to.

Niezwykła dwulatka z USA

Rodzice Isli McNabb zawsze podejrzewali, że jest bystra, lecz nie sądzili, że aż tak. Dwulatka bardzo szybko nauczyła się także różnych nazw dinozaurów, które potrafiła rozpoznać po obrazkach. Postanowili wybrać się więc do psychologa, aby sprawdzić jej IQ (iloraz inteligencji - przyp. red.). Tak znakomitego wyniku nigdy by się nie spodziewali.

Okazało się, że Isla we wszystkich badanych kategoriach uzyskała wynik przewyższający średnią. Psycholożka stwierdziła także, że jest hiperlektyczna, co oznacza, że bardzo wcześnie wykształciła się u niej umiejętność czytania. Jednym zdaniem, jest wyjątkowa.

Najmłodsza członkini Mensy

Jason i Amanda McNabb wysłali wynik badań ilorazu inteligencji swojej córki do Mensy - organizacji zrzeszającej osoby o bardzo wysokim IQ z całego świata. Choć nie podano, jaki wynik uzyskała dokładnie dwulatka, ujawniono, że swoją inteligencją przewyższa 99 proc. rówieśników. Z tego też względu została przyjęta do Mensy i jest tam najmłodsza!

d18rgix

Faktem jest, że w historii organizacji pojawiały się już dzieci w wieku Isli, ale w samym momencie przyjęcia - co potwierdził dyrektor marketingu i komunikacji Mensy - nikt nie był młodszy od niej. Rodzice dziewczynki zaznaczają jednak, że mimo wszystko chcą, aby ich córka rozwijała się we własnym tempie. Nie zamierzają nic "przyśpieszać".

- Nie chcemy, żeby popadła w kompleksy albo czuła presję - powiedziała mama Isli, Amanda, w rozmowie z "USA Today".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Najmądrzejsza dziewczynka w Wielkiej Brytanii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d18rgix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18rgix