Trwa ładowanie...

Działania pierwszej damy. Pojawiła się na warsztatach dla ukraińskich dzieci

Agacie Kornhauser-Dudzie często zarzuca się bierność. Jednak wobec wojny w Ukrainie i uciekających do Polski uchodźców taka postawa byłaby tym bardziej zaskakująca. Dlatego pierwsza dama stara się obecnie angażować w różne działania pomocowe. Ostatnio pojawiła się na warsztatach dla ukraińskich dzieci.

Share
Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na warsztatach dla ukraińskich dzieci 
Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na warsztatach dla ukraińskich dzieci Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
daz73fp

Działania Agaty Kornhauser-Dudy są relacjonowane na bieżąco na oficjalnym instagramowym profilu, który obserwuje obecnie prawie 35 tys. osób. Ostatnio udostępniona została na nim seria zdjęć wykonanych podczas warsztatów dla ukraińskich dzieci zorganizowanych w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Pierwsza dama zaangażowała się w naukę i zabawę z dziećmi, a także porozmawiała z opiekunkami i organizatorkami akcji. 

Agata Kornhauser-Duda na warsztatach dla ukraińskich dzieci

"Warsztaty dla ukraińskich dzieci w warszawskiej Szkole Podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi HUMAN to HUMAN. W każdy czwartek placówka oferuje ukraińskim dzieciom bezpłatne warsztaty. Ten czas ich mamy mogą wykorzystać na wypoczynek lub załatwienie spraw" – czytamy w poście. Niestety nie wiadomo, co internauci sądzą na temat działań żony prezydenta Andrzeja Dudy, ponieważ opcja komentowania postów na jej profilu na Instagramie jest wyłączona. 

Mocne słowa Agaty Kornhauser-Dudy o zbrodniach wojennych

Agata Kornhauser-Duda w przeszłości była krytykowana za swoją bierną postawę i niezabieranie głosu w ważnych kwestiach takich, jak ogólnopolski protest kobiet. Ostatnio jednak pierwsza dama wyraziła swoje zdanie odnośnie do wojny w Ukrainie w bardzo mocnych słowach. W połowie kwietnia, gdy prezydent Andrzej Duda pojechał z wizytą do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, jego małżonka spotkała się w Lublinie z żołnierzami, którzy pomagają uchodźcom wojennym. 

daz73fp

– Jak każda żona, każda matka, każda kobieta nie godzę się na to, co dzieje się podczas tej wojny. Nie godzę się na to, by kobiety były gwałcone przez rosyjskich żołnierzy. Trzeba nazwać sprawę po imieniu: to jest bestialstwo i akt ludobójstwa, które muszą zostać przez wszystkich potępione, a sprawcy powinni zostać ukarani – powiedziała podczas spotkania Agata Kornhauser-Duda. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Prezydent w Ukrainie, a co robi pierwsza dama? Szrot o działaniach Agaty Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

daz73fp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
daz73fp
daz73fp