Trwa ładowanie...
d4n1zg2

Dzieci Internetu. "Gdy dostają do ręki ołówek w szkole, nie potrafią go trzymać"

Tablet zamiast długopisu. "Okazało się, że trzyma w ręku ołówek tak jak jaskiniowcy trzymali patyki" –wyznała matka 6-letniego chłopca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Młodzi ludzie trafiają do szkół z zupełnie inną siłą i zręcznością dłoni niż przed dziesięcioma laty"
"Młodzi ludzie trafiają do szkół z zupełnie inną siłą i zręcznością dłoni niż przed dziesięcioma laty" (123RF)
d4n1zg2

W dzisiejszych czasach prędzej spotkasz 11-latka klikającego w klawiaturę niż piszącego w zeszycie. Lekarze ostrzegają, że zbyt wczesny dostęp do urządzeń z dotykowymi ekranami ma niepokojący wpływ na rozwój dzieci. Brak przygotowania manualnego pociechy może doprowadzić do kłopotów w szkole.

Na Focus.pl przeczytamy: "Młodzi ludzie trafiają do szkół z zupełnie inną siłą i zręcznością dłoni niż przed dziesięcioma laty. Gdy dostają do ręki ołówek w szkole, nie potrafią go trzymać, brakuje im fundamentalnych umiejętności. Żeby utrzymać takie narzędzie potrzeba silnych mięśni w palcach" – tłumaczy pediatra Sally Payne, z Heart of England Foundation NHS Trust.

Obecnie nawet w szkołach zmienia się podejście do nauki. W krajach zachodnich często obok długopisu na ławkach szkolnych są komputery. Następnie pociechy wracają do domu, odrobią lekcję i znowu do siadają albo przed ekran telewizora albo przeglądają strony internetowe i grają na konsolach.

d4n1zg2

W rozmowie z The Guardian matka sześcioletniego chłopca przyznaje się do błędu: "Dawałam synowi znacznie częściej technologiczne gadżety do zabawy niż tradycyjne zabawki. Kiedy trafił do szkoły zadzwoniono do mnie z niepokojem. Okazało się, że trzyma w ręku ołówek tak jak jaskiniowcy trzymali patyki. Nie umiał w żaden inny sposób go złapać, a przez miał poważne problemy z rozpoczęciem nauki pisania."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n1zg2

Podziel się opinią

Share

d4n1zg2

d4n1zg2