Trwa ładowanie...
d1me4d3

Dziesięciodniowy zarost - najatrakcyjniejszy

Zarost mężczyzny ma wpływ na to, w jaki sposób oceniają go inni. Z badań opublikowanych w piśmie "Evolution and Human Behavior" wynika, że zarówno kobietom, jak i mężczyznom najwięcej najbardziej podobają się mężczyźni z dziesięciodniowym zarostem, zaś za najmniej atrakcyjnych uważają tych z zarostem pięciodniowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziesięciodniowy zarost - najatrakcyjniejszy
(123RF)
d1me4d3

Zarost mężczyzny ma wpływ na to, w jaki sposób oceniają go inni. Z badań opublikowanych w piśmie "Evolution and Human Behavior" wynika, że zarówno kobietom, jak i mężczyznom najbardziej podobają się mężczyźni z dziesięciodniowym zarostem, zaś za najmniej atrakcyjnych uważają tych z zarostem pięciodniowym.

Badacze z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii poprosili grupę 351 kobiet i 177 heteroseksualnych mężczyzn o ocenę atrakcyjności dziesięciu panów, z których każdy został sfotografowany bez zarostu, z pięcio- i dziesięciodniowym zarostem oraz z pełną brodą.

Za najbardziej atrakcyjnych uznani zostali panowie z zarostem dziesięciodniowym. Brodaci mężczyźni zdobyli z kolei najwięcej punktów podczas oceny zdrowia i umiejętności rodzicielskich. Badani uznali, że są oni w stanie lepiej chronić swoje potomstwo i więcej w nie inwestować. Jednocześnie brodacze zostali przez wszystkich uznani za bardziej agresywnych.

d1me4d3

Po porównaniu informacji na temat fazy cyklu miesiączkowego badanych kobiet i przyjmowania przez nie tabletek antykoncepcyjnych badacze stwierdzili, że ocena atrakcyjności nie uległa zmianie, jednak panie w fazie owulacji jako najbardziej męskich wskazywały panów z pełną brodą.

koc/ mrt/ (PAP)

POLECAMY:

* Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna?*

* Przeciętny mężczyzna przystojny jak David Beckham?*

* Twarz jest lustrem – co mówi o tobie?*

* Mężczyzna od A do Z*

d1me4d3

Podziel się opinią

Share

d1me4d3

d1me4d3