GwiazdyDziwne tatuaże, blizny i przyklejona peruka. Szokujące wyniki autopsji Michaela Jacksona

Dziwne tatuaże, blizny i przyklejona peruka. Szokujące wyniki autopsji Michaela Jacksona

Michael Jackson
Michael Jackson
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aneta Malinowska

21.12.2020 18:27, aktual.: 02.03.2022 23:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciało Michaela Jacksona było pokryte bliznami po licznych operacjach, wyniszczone przez nadużywanie leków na receptę i przez zaburzenia odżywiania.

Michael Jackson przez całą swoją karierę słynął nie tylko z licznych przebojów, ale też z energetycznych występów, ekspresyjnych ruchów i tańca, który trenował godzinami. Gdy zmarł w czerwcu 2009, ciało Jacksona było pomarszczone, pokryte licznymi bliznami i wyniszczone nadużywaniem leków i pozornej walki z anoreksją.

Wyniszczone ciało Michaela Jacksona

Raport z autopsji króla pop ujawinił m.in że gwiazdor miał w żołądku tylko częściowo rozpuszczone tabletki po spożyciu tylko jednego malutkiego posiłku dziennie. Biodra, uda i ramiona pokryte miał licznymi śladami nakłuć po zastrzykach silnego środka przeciwbólowego.

Usta Jacksona były wytatuowane na różowo, brwi były czarnymi tatuażami, a przód głowy również był wytatuowany na czarno tak aby tatuaż zlewał się z linią jego włosów.

Jednocześnie kolana i nogi gwiazdora były w tajemniczy sposób posiniaczone, a on sam miał liczne rany na plecach, co sugerować mogło wcześniejszy upadek.

Na jego skórze były jasne i ciemne plamy co potwierdza, że rzeczywiście cierpiał na bielactwo pigmentacyjne. Jednak autopsja pokazała, że jego faliste, sięgające do ramion włosy były peruką przyklejoną do jego głowy.

Pod spodem Jackson był zupełnie łysy, poza plamami "brzoskwiniowego meszku" na pokrytej bliznami głowie. "Sama skóra i kości, włosy mu wypadły, a przed śmiercią, jadł tylko tabletki" - powiedział The Sun, ktoś z  bliskiego otoczenia piosenkarza.

Ślady po zastrzykach na całym ciele, blizny i  zniekształcenia skóry spowodowane licznymi operacjami plastycznymi pokazują, że przez ostatnich kilka lat był coraz bliższy śmierci.

Wypadek z 1984 roku wpłynął na jego dalsze życie

Uważa się, że Jackson po raz pierwszy zaczął nosić perukę po tym, jak jego włosy zapaliły się podczas kręcenia reklamy Pepsi z 1984 roku, pozostawiając go z oparzeniami drugiego i trzeciego stopnia. Gwiazdor został wyniesiony na noszach, z wyraźnie widoczną łysą, płonącą plamą nad lewym uchem. Często spekulowano, że wypadek był początkiem uzależnienia piosenkarza od pigułek. Przepisano mu silne środki przeciwbólowe, aby mógł poradzić sobie z bólem oparzenia skóry głowy i twarzy. Prawdopodobnie wtedy uzależnił się od leków na receptę i to uzależnienie w efekcie, wiele lat później doprowadziło do jego śmierci. Brat Michaela Tito powiedział kiedyś w jednym z wywiadów: "Brał leki przeciwbólowe z powodu oparzeń i najwyraźniej wpadł w jakieś uzależnienie".

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także