Trwa ładowanie...
d1fewst
d1fewst
Fit

Dziwne triki, które pomagają się odprężyć

Czasami zdenerwowanie dopada nas w chwili, gdy właśnie musimy załatwić coś ważnego. Wówczas należy działać szybko i zastosować jeden z trików, które pomagają się szybko odprężyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fewst

Nadmiar pracy, niedobór snu, zła dieta, problemy rodzinne lub zawodowe – każdego dnia nie brakuje nam powodów do stresu. Jak wiadomo życie w długotrwałym napięciu może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Urlop, dobrze przespana noc, aktywność fizyczna pomagają nam się rozluźnić i zapomnieć o troskach. Czasami jednak zdenerwowanie dopada nas w chwili, gdy właśnie musimy załatwić coś ważnego. Wówczas należy działać szybko i zastosować jeden z trików, które pomagają się szybko odprężyć.

Łyżka miodu
Zwalcz stres słodyczą. Zjedz łyżkę miodu. Poza tym, że jest to naturalny środek nawilżający skórę i antybiotyk, miód zawiera glukozę, która działa kojąco na system nerwowy. Już jedna łyżeczka pomaga obniżyć poziom oreksyny, neuropeptydu, który odpowiada za to, że jesteśmy pobudzeni. Miód pomaga w walce z depresją oraz redukuje lęk.

Zjedz mango

d1fewst

Ten tropikalny owoc ma nie tylko wspaniały smak, ale także wyjątkowe właściwości prozdrowotne. Wystarczy pięć minut, by obrać owoc, pokroić go w kawałki i zjeść. Mango zawiera linalol - olejek, który pomaga obniżać stres (zmniejsza aktywność ponad 100 genów, które ujawniają się, gdy jesteśmy zdenerwowani).

Skrop nadgarstki wodą

Kilka kropel zimnej wody na nadgarstkach i za uszami pomoże się zrelaksować. Zwykle na te miejsca rozpylamy perfumy, w chwilach stresu lepiej zastąpić wodę toaletową – zwykłą z kranu. Przebiegające pod skórą główne arterie pomogą uspokoić całe ciało.

Przeczesz włosy

d1fewst

Nawet jeśli twoja fryzura jest bez zarzutu, chwyć za szczotkę i wykonaj 100 ruchów. Monotonne powtarzanie tej samej czynności pomoże ci ochłonąć i ukoić nerwy. Jeszcze bardziej relaksujące jest robienie na drutach – lecz na to raczej nie możemy sobie pozwolić w pracy.

Spójrz przez okno

Gdy w biurze panuje gorączkowa atmosfera i nie możesz pozbierać myśli lub czujesz, że zaraz eksplodujesz, podejdź do okna. Przez kilka minut poobserwuj, co się dzieje na ulicy, popatrz na drzewa. Krótki moment oderwania od otaczającej cię rzeczywistości ma zbawienny wpływ na nerwy.

Powąchaj kwiaty

Jeśli masz bardzo stresującą pracę, postaraj się by na twoim biurku lub w jego pobliżu stał zawsze wazon pełen świeżych kwiatów. Gdy poczujesz wyjątkowe zdenerwowanie, po prostu powąchaj rośliny. Piękny, naturalny aromat pomoże ukoić rozdygotane nerwy.

(mb/mtr), kobieta.wp.pl

* Nawyki, które nie pozwalają nam schudnąć*

* Po tym rozpoznasz narcyza*

* O krok od ideału*

* Moc pozytywnego myślenia*

d1fewst

Podziel się opinią

Share
d1fewst
d1fewst