Trwa ładowanie...

Edyta Geppert obchodzi dzisiaj 68. urodziny. W przeszłości wywołała wielki skandal

Edyta Geppert to jedna z tych wokalistek, których wykonania pamięta cała Polska. "Kocham Cię życie" ma status przeboju kultowego. Niewiele osób jednak wie, że w przyszłości gwiazda wywołała wielki skandal.

Share
Edyta Geppert obchodzi dziś 68 urodzinyEdyta Geppert obchodzi dziś 68 urodzinyŹródło: fot. AKPA
d2fj6qy

Edyta Geppert przyszła na świat 27 listopada 1953 w Nowej Rudzie. Karierę muzyczną zaczynała w zespole pieśni tańca w Zespole Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Uczyła się na Wydziale Piosenki w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przełomem w jej karierze był udział w XXI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie brawurowym wykonaniem piosenki "Jaka róża, taki cierń, wywalczyła główną nagrodę.

Chorobliwa nieśmiałość

Patrząc na wielką sceniczną charyzmę wokalistki, trudno uwierzyć, że jest ona chorobliwie nieśmiała. Z trudem znosiła popularność. Dochodziło nawet do tego, że zaczepiana na ulicy mówiła, że...ona to nie ona.

"Uciekałam albo nie przyznawałam się do siebie i mówiłam: "Tak, jestem bardzo podobna do Edyty, wszyscy mi to mówią, ale to nie ja". Jednak 35 lat na scenie pozwoliło mi się oswoić z tym, że ludzie w ten sposób chcą wyrazić swoją sympatię. Gdy idę przez Saską Kępę, gdzie mieszkam, i czasem ktoś do mnie podejdzie, zdarza się, że nawet z kwiatkiem – jest mi dziś miło" - mówiła w wywiadzie dla magazynu "Viva".

d2fj6qy

Miłość w cieniu skandalu

Edyta Geppert została żoną Piotra Loretza, który był jej profesorem w szkole muzycznej. Para poznała się podczas egzaminów wstępnych. 

"Uwielbiałam jego zajęcia, rozwijał moją wyobraźnię, miłość do piosenki, ale nic nie wskazywało na to, że kiedyś będziemy razem. (...) Na pewno mieliśmy wspólne spojrzenie na piosenkę. Zbliżył nas też stan wojenny. Dużo rozmawialiśmy, Piotr był takim moim przewodnikiem po życiu i sztuce. Jestem wdzięczna losowi, że ktoś taki stanął na mojej drodze" - wspominała w wywiadzie.

Niestety, Edyta Geppert konsekwentnie unika bywania na ściankach i dzielenia się życiem prywatnym. Z okazji urodzin życzymy wokalistce wszystkiego najlepszego i czekamy na kolejne muzyczne projekty.

d2fj6qy

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Emilia Komarnicka-Klynstra jako Edyta Geppert

d2fj6qy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fj6qy
d2fj6qy