Emilia Korolczuk kandydowała w wyborach. Wiemy, ile głosów zdobyła

Emilia Korolczuk kandydowała w wyborach. Wiemy, ile głosów zdobyła

Emilia Korolczuk startowała w wyborach samorządowych
Emilia Korolczuk startowała w wyborach samorządowych
Źródło zdjęć: © YouTube | FocusTV
11.04.2024 10:27, aktualizacja: 11.04.2024 10:38

Emilia Korolczuk, która zdobyła popularność, dzięki serialowi "Rolnicy. Podlasie" postanowiła spróbować swoich sił w polityce. Rolniczka startowała w wyborach samorządowych, próbując dostać się do Rady Miejskiej w Zabłudowie. Jak jej poszło?

Emilia Korolczuk zdobyła grono wiernych fanów, występując w formacie "Rolnicy. Podlasie". 37-latka jest właścicielką "Rancza Laszki", a także sołtyską miejscowości, w której mieszka. W 2024 roku Emilia postanowiła pójść o krok dalej i wystartowała w wyborach samorządowych. Czy zdobyta w telewizji popularność przełożyła się na liczbę zdobytych mandatów?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kandydowała do Rady Miejskiej w Zabłudowie. Znamy oficjalne wyniki

7 kwietnia 2024 roku Polki i Polacy ruszyli do głosowania. W wyborach samorządowych wystartowała Emilia Korolczuk, jako reprezentantka komitetu Mieszkańcy Gminy Zabłudów. Choć post właścicielki rancza o tym, że złożyła swoją kandydaturę, wywołał mnóstwo reakcji, jak się okazuje, sympatia internautów nie przełożyła się na świetne wyniki.

Ostatecznie Korolczuk zdobyła 16 głosów, i tym samym nie otrzymała mandatu w swoim okręgu wyborczym. Rolniczka z Laszek miała trzech przeciwników. W samorządowym starciu 37-latkę pokonała Antonina Kuna ze wsi Ryboły, która uzyskała mandat dzięki 82 głosom.

Czym zajmuje się Emilia Korolczuk?

W gospodarstwie rolniczki znajduje się mnóstwo zwierząt. Za sprawą programu ranczo odwiedzają ludzie z całej Polski. Warto wiedzieć, że Emilia Korolczuk specjalizuje się w produkcji kozich serów. Życie rolniczki nadal można śledzić w "Rolnikach. Podlasie". 37-latka jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się kulisami swojej pracy, i wrzuca fotografie wprost z rancza.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta