GwiazdyEwa Minge ubierała prezydentowe. Tak wspomina Kwaśniewską i Kaczyńską

Ewa Minge ubierała prezydentowe. Tak wspomina Kwaśniewską i Kaczyńską

Ewa Minge ubierała prezydentowe
Ewa Minge ubierała prezydentowe
Źródło zdjęć: © AKPA

30.08.2022 14:22, aktual.: 31.08.2022 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Minge jest jedną z najpopularniejszych polskich projektantek, która nie raz ze swoimi kolekcjami gościła na fashion weekach w stolicach mody, a także ubierała światowe sławy. Na naszym podwórku współpracowała m.in. z prezydentowymi – Jolantą Kwaśniewską oraz Marią Kaczyńską. Jak teraz to wspomina?

Jolanta Kwaśniewska była prezydentową aż przez 10 lat. Przez większość tego czasu Ewa Minge była jedną z projektantek, które pracowały nad jej garderobą. Stylizacje żony Aleksandra Kwaśniewskiego z tamtego okresu do tej pory są przypominane, szeroko komentowane i komplementowane. Za wieloma z nich stała właśnie Minge. Teraz zdecydowała się zdradzić, jak wspomina tę współpracę. 

Ewa Minge o dobrym guście Jolanty Kwaśniewskiej

"Te osiem lat pracy z Jolantą Kwaśniewską wspominam bardzo dobrze. To było niesamowite doświadczenie. Jola doskonale wiedziała, czego chce, ale była też otwarta na świat mody. Jednocześnie była bardzo świadoma tego, jak wygląda, jaką ma figurę. Byłam też odpowiedzialna za garnitury, ubrania bardziej oficjalne. To było niesamowite doświadczenie i miłe, bo Jola zbierała zawsze świetne recenzje, również za granicą, za swoje stroje" – powiedziała projektantka w rozmowie z "Faktem". 

Ewa Minge wspomina współpracę z Marią Kaczyńską

Jolanta Kwaśniewska to nie jedyna prezydentowa, którą ubierała Ewa Minge. Potem przejęła bowiem pieczę na garderobą Marii Kaczyńskiej. Teraz mówi, czym różniły się między sobą te dwie wpływowe kobiety.  

"To była niesamowicie ciepła i skromna osoba. Jeżeli jednak porównam ją z Jolantą, z pewnością pani Maria była mniej świadoma mody. Maria chciała być mniej widoczna, chciała, by jej kreacje nie wybijały się na pierwszy plan. Bardzo żałuję, że naszą pracę przerwała jej tragiczna śmierć, bo to była wielka przyjemność móc z nią rozmawiać i się z nią spotykać" – podsumowuje ze wzruszeniem Minge w tej samej rozmowie. 

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także