Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2020 już wkrótce! Sprawdź terminarz nadchodzącej przerwy zimowej

Święta Bożego Narodzenia mamy już za sobą, ale jak na razie dzieci i młodzież jeszcze mają kilka dni wolnego od szkoły. Niebawem natomiast rozpoczną się ferie zimowe, na które wiele osób czeka z nieukrywaną radością. Chcesz wiedzieć, kiedy i w których województwach zaczną się zimowe turnusy? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Share
Ferie zimowe 2020 już wkrótce! Sprawdź terminarz nadchodzącej przerwy zimowejŹródło: iStock.com
d26e1pl

Ferie zimowe 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Już w połowie stycznia zacznie się pierwszy turnus, a to oznacza, że do niemal do końca lutego potrwa zimowa przerwa od szkoły. Dla jednych ferie wypadną w odpowiednim momencie, dla innych zaś mogą być za wcześnie lub za późno. Niezależnie od daty, warto zaplanować ferie zimowe 2020 od razu i nie czekać na ostatnią chwilę.

Ferie zimowe 2020 – terminy z podziałem na województwa

  • pierwsza tura: 13-26 stycznia w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim;
  • druga tura: 20 stycznia – 2 lutego w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim;
  • trzecia tura: 27 stycznia – 9 lutego w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim;
  • czwarta tura: 10-23 lutego w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.

Ferie zimowe 2020 – zmiany w turach

Na pewno zastanawiałaś się, dlaczego co roku termin ferii zimowych, zmienia się dla poszczególnych województw w obrębie grup. Zgodnie z rozporządzeniem wydanym w sprawie organizacji roku szkolnego od sezonu 2003/2004 roku, przyjęto zasadę o cyklicznych zmianach. O co chodzi? Jeżeli w danym roku grupa województw rozpoczynała ferie w połowie stycznia, to rok później zacznie na początku lutego. Podział na tury został dokonany ze względu na liczbę uczniów. Co ciekawe, jedynym wyjątkiem pozostają województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie zimowe zawsze wypadają na przełomie stycznia oraz lutego.

d26e1pl

Ferie zimowe 2020 – planowanie rodzinnego wyjazdu

O tym, w jakim terminie dokładnie wypadają ferie, zazwyczaj wiadomo już na początku danego roku szkolnego. Jednak jeśli planujesz zimowy wyjazd z rodziną albo chcesz pojechać na wycieczkę, warto pomyśleć o tym znacznie wcześniej. W końcu w danym czasie przerwę zimową ma kilka województw, co oznacza, że w popularnych miejscach turystycznych może być tłoczno. Znając wcześniej termin ferii zimowych 2020, na pewno znacznie łatwiej ustalisz i zaplanujesz rodzinny wypad. Przerwa między semestrami niekoniecznie musi oznaczać odpoczynek w górach, równie świetnym pomysłem mogą być inne zakątki Polski.

Ferie zimowe 2020 – odpoczynek w domu lub na półkoloniach

Jeżeli z różnych przyczyn nadchodzące ferie zimowe 2020 zamierzasz spędzić w swoim mieście, warto zastanowić się nad atrakcjami dla twoich pociech. W końcu czeka ich aż 2 tygodnie beztroski i odpoczynku od nauki, co nie oznacza, że muszą ten czas spędzić przed telewizorem lub komputerem. Bardzo często można znaleźć informacje dotyczące miejsc, w których dzieci i młodzież mogą aktywnie spędzić czas. Nie będą się nudzić i wspólnie z rówieśnikami zaangażują się w różne zabawy czy kreatywne formy wypoczynku.

d26e1pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26e1pl
d26e1pl