FitnessIle kalorii ma jabłko? Poznaj kaloryczność najpopularniejszego owocu

Ile kalorii ma jabłko? Poznaj kaloryczność najpopularniejszego owocu

Ile kalorii ma jabłko? Odpowiedź może zaskakiwać.
Ile kalorii ma jabłko? Odpowiedź może zaskakiwać.
Źródło zdjęć: © Pexels
30.09.2020 13:48

Jabłka to owoce zaliczane do grona najpopularniejszych w tym kraju. Może je dostać przez cały rok, a na dodatek pasują do wielu ciekawych przepisów na ciasta, przetwory, etc. Mogą być pyszną przekąską do pracy albo do szkoły, ale czy zastanawiałaś się, ile kalorii ma jabłko? Odpowiedź może być pomocna szczególnie dla osób, którym zależy na zdrowej diecie.

Ile kalorii ma jabłko? Dla osób na diecie sprawa wydaje się priorytetowa, w końcu bez tego popularnego owocu nie wyobrażamy sobie szarlotki, musu, soków czy zimowych przetworów.

Ile kalorii ma jabłko – poznaj konkretną wartość

W przypadku 100 g surowego jabłka pozbawionego gniazda nasiennego mówimy zaledwie o 47 kaloriach. Z kolei małe jabłko z gniazdem nasiennym (czyli około 75 g) będzie miało około 35 kalorii, a duże (170 g) blisko 71 kalorii. Jak widzisz, jabłko nie jest kaloryczne. Zjadaj także inne owoce oraz przede wszystkim warzywa.

Ile kalorii ma jabłko – cenne właściwości

Możesz nie przepadać za jabłkami w surowej postaci, ale na pewno raz na jakiś czas sięgasz po te owoce. Jeśli oprócz pytania o to, ile kalorii ma jabłko zastanawiasz się nad ich cennymi właściwościami, koniecznie przeczytaj krótką listę:

  • skórka jabłka zawiera chrom – pierwiastek odgrywa ważną rolę w działaniu insuliny, która odpowiedzialna jest za regulację cukru we krwi;
  • są cennym źródłem błonnika pokarmowego – dają uczucie sytości i przyspieszają metabolizm;
  • są źródłem witaminy C oraz polifenoli.
Źródło artykułu:WP Kobieta