FitnessIle kalorii ma piwo? Sprawdź, czy mit o "piwnym brzuchu" jest prawdziwy

Ile kalorii ma piwo? Sprawdź, czy mit o "piwnym brzuchu" jest prawdziwy

Ile kalorii ma piwo? Jak się okazuje, sprawa jest problematyczna.
Ile kalorii ma piwo? Jak się okazuje, sprawa jest problematyczna.
Źródło zdjęć: © Pexels
09.09.2020 11:41, aktualizacja: 01.03.2022 13:51

Wbrew niektórym obiegowym opiniom, piwo jest kaloryczne przez co w nadmiarze może powodować otyłość brzuszną. Ile kalorii ma piwo? Wszystko zależy od jego rodzaju, ale nie zmienia to faktu, że każdy typ piwa naprawdę tuczy. Bardzo często wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z ilości pustych kalorii, które można dostarczyć za pomocą piwa.

Ile kalorii ma piwo? Dla niektórych pytanie wydaje się śmieszne i niedorzeczne, ale prawda jest taka, że nawet mała ilość tego trunku wprowadza do organizmu mnóstwo kalorii. Nim zdecydujesz się na kolejny kufel albo butelkę ze złocistym napojem, koniecznie sprawdź, ile tuczących dodatków ma wybrany alkohol.

Ile kalorii ma piwo – cechy charakterystyczne napoju

Piwo to nic innego jak niskoprocentowy napój alkoholowy, który otrzymuje się ze słodu i wyciągu z chmielu. Podczas całego procesu piwo fermentuje dzięki drożdżom piwowarskim. O tym, ile kalorii ma piwo decyduje przede wszystkim użyty słód, ilość chmielu, rodzaj drożdży i sposób przeprowadzenia fermentacji.

Ile kalorii ma piwo – konkretne wartości

Jak już wiesz ilość kalorii w piwie zależy od tego czy jest jasne, czy ciemne. Już pół litra piwa jasnego ma 245 kcal, natomiast w przypadku piwa ciemnego wartość sięga nawet 340 kcal. Pamiętaj, że znacznie więcej kalorii posiadają wszelkiego rodzaju piwa z dodatkami, czyli cukrem czy sokami owocowymi. Jeśli wybierasz piwo bezalkoholowe to wciąż dostarczasz do organizmu kalorie. Czynnikiem decydującym są także słodziki, dlatego przyjmuje się, że piwo bez alkoholu ma nawet 185 kcal.

Ile kalorii ma piwo – co z "brzuchem piwnym"?

Jak się okazuje wypijanie kilku piw dziennie może przyczynić się do odkładania tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Piwo ma zbliżone wartości kaloryczne, co popularne kolorowe napoje. Natomiast wypijanie zbyt dużej ilości piwa każdego dnia, zwiększa ilość dostarczanych kalorii w diecie. Piwo wzmaga apetyt, dlatego bardzo często podczas jego picia podjadane są słone i tłuste przekąski. Istnieje także ryzyko, że w wyniku zbyt częstego spożywania piwa wzrasta ryzyko nagromadzenia się tłuszczu w wyniku zaburzeń hormonalnych.

Źródło artykułu:WP Kobieta