ModaFryzura na lato 2020: "Choppy bob". Wyszczupla twarz i łagodzi ostre rysy

Fryzura na lato 2020: "Choppy bob". Wyszczupla twarz i łagodzi ostre rysy

Fryzura na lato 2020: choppy bob
Fryzura na lato 2020: choppy bob
Źródło zdjęć: © Getty Images
14.07.2020 13:17

Ta fryzura to absolutny hit lata 2020. Nie dość, że optycznie poprawia rysy twarzy, to jest również łatwa w stylizacji. Oto choppy bob, czyli bob w nieładzie o niesamowitej objętości. Komu pasuje, a komu niekoniecznie? Sprawdź, zanim umówisz się do fryzjera, aby wykonać najmodniejsze cięcie sezonu.

Choppy bob to odświeżona wersja klasycznego boba. Jest to cięcie o wiele bardziej szalone i roztrzepane (choppy to z języka angielskiego wzburzony/znajdujący się w nieładzie), a przede wszystkim nowocześniejsze. Dodaje niesamowitej objętości, wysmukla rysy twarzy, a z jego ułożeniem nie ma najmniejszego problemu. Komu pasuje?

Fryzura na lato 2020. Jak wygląda choppy bob?

Choppy bob zdecydowanie różni się od tego, którego określamy mianem klasycznego. Jego znakiem rozpoznawczym jest odważne cieniowanie. Ma sporo krótszy tył - włosy odsłaniają cały kark, a z profilu jest wyraźnie ścięty - pasma włosów z przodu kończą się na wysokości brody.

Komu pasuje choppy bob?

Choppy bob pasuje do wielu typów urody - rodzaj włosów i kształt twarzy nie mają większego znaczenia. To jedna z niewielu fryzur, które sprawdzą się także w przypadku cienkich i rzadkich pasm, którym brakuje objętości. Co ważne, choppy bob jest niezwykle elastyczny - możesz nosić go z przedziałkiem na środku, z boku albo z modną w tym sezonie grzywką.

Fryzurę wykonuje się zarówno na włosach w jednolitym kolorze, jak i na ombre lub sombre. Latem 2020 koloryzację warto urozmaicić kilkoma słonecznymi pasemkami - zyska wielowymiarowy blask i optycznie zwiększy objętość.

Jak ułożyć włosy ścięte na boba?

Dla najlepszego efektu, zaraz po umyciu, włosy należy spryskać solą morską. Aby nadać im maksymalnej objętości, warto użyć także pianki lub pasty do stylizacji. Suszenie powinno odbywać się przy użyciu dyfuzora z głową skierowaną w dół. Po skończonej stylizacji dobrze jest utrwalić fryzurę lakierem.

Pamiętajcie - w cięciu typu choppy bob włosy muszą pozostawać w lekkim nieładzie - to fryzura nowoczesna, odważna i nonszalancka. Nie należy jej dodatkowo przeczesywać szczotką lub grzebieniem.

Źródło artykułu:WP Kobieta