Trwa ładowanie...

Fryzura na pazia zawsze modna

Fryzura na pazia to włosy sięgające do linii brody. Grzywka może być równo wystrzyżona, półokrągła, rozdzielona na boki lub naturalna. Pasuje także grzywka prosta lub podkręcona. Fryzura ta najlepiej będzie prezentować się u osób o szczupłej twarzy i delikatnych rysach. Cięcie na pazia przypomina fryzurę noszoną w średniowieczu przez giermków. Dziś każdy znajdzie odpowiednią dla siebie wersję tej fryzury.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Fryzura na pazia zawsze modnaŹródło: 123RF.COM
d37ofrb
d37ofrb

Pochodzenie fryzury na pazia

Fryzurę na pazia rozpropagował Polak – Antoni Cierplikowski, który był stylistą takich gwiazd, jak Brigitte Bardot, Édith Piaf czy Marlene Dietrich. Współczesna wersja fryzury na pazia nie jest na szczęście wierną kopią fryzury noszonej przez młodych chłopców w średniowieczu. Jest jednak nią inspirowana. Tworząc obecną wersję tej fryzury, wzorowano się także na paryskiej modzie lat 70.

Fryzura na pazia – co to takiego?

Fryzura na pazia charakteryzuje się mocnym cięciem z tyłu głowy, które z przodu przechodzi w długą grzywkę. Cieniowanie fryzury na pazia to już kwestia gustu. Może być delikatne lub bardziej odważne. Mogą też być różne długości między grzywką a resztą włosów. Fryzura na pazia może być bardzo krótka, wtedy włosy z tyłu są strzyżone na jeżyka.

d37ofrb

Nieodłącznym elementem fryzury na pazia jest grzywka. Może być w różnej postaci – równa, półokrągła, prosta, kręcona, krótsza, dłuższa. Pojedyncze kosmyki można także wywinąć, by stworzyć artystyczny nieład na głowie.

Komu pasuje fryzura na pazia?

Fryzura na pazia niestety nie każdemu będzie pasować. Jest to zdecydowane i geometryczne cięcie, które wysunie na pierwszy plan wszelkie niedociągnięcia urody. Dlatego najlepiej będą się w niej prezentować osoby o gładkich, prostych włosach, szczupłej twarzy i delikatnych rysach. Odradzana jest kobietom z kręconymi włosami ze względu na trudności, które mogą wyniknąć podczas czesania.

Na fryzurę na pazia nie powinny się także decydować osoby o okrągłej twarzy. Podkreśli ona tylko pełne kształty. Jeśli chodzi o kolor włosów, panie wybierające tę fryzurę powinny nosić jednolity kolor, który uwydatni klasyczne cięcie na pazia.

Fryzura na pazia – stylizacja

Klasyczną wersję fryzury na pazia nosi się na prostych włosach z zaokrąglonymi końcówkami. Przed stylizacją należy spryskać włosy preparatem nawilżającym lub mgiełką do stylizacji. Włosy należy potraktować prostownicą i ręcznie podkręcić końce, również na grzywce. W tym celu trzeba na środku głowy zrobić przedziałek, a grzywkę zaczesać do przodu.

d37ofrb

W trakcie suszenia szerokie pasma można także przeczesywać grubą szczotką i podwijać końcówki. Łatwiejszy w stylizacji jest naturalny paź z powywijanymi kosmykami. Po umyciu włosów należy wgnieść w nie piankę i wysuszyć z głową skierowaną w dół.

Najciekawsze fryzury na pazia

Współcześnie istnieje wiele wersji fryzury na pazia. Poniżej prezentujemy najciekawsze propozycje:

  • Krótka fryzura na pazia w tylu lat 60. - krótkie strzyżenie z wystrzępioną, prostą grzywką.
  • Fryzura na pazia z włosami sięgającymi do linii brody.
  • Cięcie na pazia z długą grzywką zaczesaną na boki.
  • Fryzura na pazia mocniej wycieniowana.
  • Fryzura na pazia z krótką grzywką i oryginalnym, jednolitym kolorem.
  • Cięcie na pazia z dłuższą prostą grzywką i dłuższymi bokami.
  • Fryzura na pazia z asymetryczną grzywką.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d37ofrb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ofrb