Trwa ładowanie...

Fryzury ślubne na krótkie włosy

We fryzurach ślubnych na krótkie włosy świetnie wyglądają drobne kobiety, które mają suknie z gorsetem. Najczęściej krótkowłose panny młode stawiają na luźnego boba, ale nie brakuje też takich, które wbrew stereotypom i na przekór ludowym przesądom wybierają bardzo odważne cięcia.

Share
Fryzury ślubne na krótkie włosyŹródło: iStock.com
d30ie4q

Fryzury ślubne na krótkie włosy – jakie da się ułożyć przy długości do karku?

Włosy sięgające karku panny młode najchętniej kręcą i rozpuszczają, by osiągnąć efekt artystycznego nieładu, lub dyscyplinują za pomocą prostownicy. Jednak przy tej długości da się też stworzyć upięcie, w które łatwiej jest wczepić welon. Pojedyncze kosmyki mogą luźno opadać na szyję albo zwisać wzdłuż policzków. Dzięki temu optycznie wysmuklają twarz.

W zrobieniu koka z krótkich włosów pomagają wypełniacze, które są dostępne nawet w małych rozmiarach. Te osadzone na plastikowych grzebieniach łatwo jest umieścić nad karkiem i pokryć je pasmami zebranymi z czubka głowy. Wypełniacze podłużne oraz spinki typu french twist pozwalają szybko wyczarować gładkiego koka francuskiego. Krótka fryzura wcale nie musi zrujnować marzeń o pełnym objętości upięciu ślubnym – tuż przed wielkim dniem można doczepić włosy, które będą się układać tak samo jak naturalne pasma.

Fryzurami ślubnymi na krótkie włosy mogą być skromne upięcia iStock.com
Fryzurami ślubnymi na krótkie włosy mogą być skromne upięcia Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne na krótkie włosy z welonem, kwiatem i innymi ozdobami

W efektownej fryzurze ślubnej na krótkie włosy ważne jest nie tylko cięcie i ułożenie kosmyków, lecz także dodanie elementu dekoracyjnego w postaci welonu, spinki, opaski, grzebienia, toczka czy fascynatora. Niewiele krótkowłosych panien młodych decyduje się na zamocowanie dużego kawałka tiulu, który mógłby negatywnie wpłynąć na proporcje sylwetki, a ponadto przykryć całą fryzurę. Dzięki nietypowym ozdobom można dodać trochę charakteru całej ślubnej stylizacji i zaskoczyć gości przyzwyczajonych do tradycyjnego wizerunku panny młodej.

Modne akcesoria ślubne do włosów są wprost stworzone dla kobiet o filigranowej budowie ciała, które jednak powinny pamiętać, że jeśli na głowie dzieje się dużo, lepiej zrezygnować z bogato zdobionej i mocno zabudowanej sukni ślubnej.

Fryzury ślubne na krótkie włosy bardzo dobrze wyglądają z toczkiem i fascynatorem iStock.com
Fryzury ślubne na krótkie włosy bardzo dobrze wyglądają z toczkiem i fascynatorem Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne na krótkie włosy z grzywką prostą i na bok

We fryzurach ślubnych na krótkie włosy bardzo często występuje grzywka, która jest zalecana przy trójkątnym, kwadratowym i okrągłym kształcie twarzy. Dzięki niej da się skrócić czoło i wyszczuplić policzki. W tym szczególnym dniu można ułożyć grzywkę tak jak zwykle, by czuć się w stu procentach naturalnie, albo pokusić się o metamorfozę. Fryzury ślubne z grzywką zaczesaną na irokeza albo pokręcona w stylu retro to częsty wybór panien młodych organizujących wesele tematyczne. Natomiast kosmyki puszczone swobodnie na czoło i podkreślone opaską nadają romantycznego tonu stylizacji ślubnej.

d30ie4q

Najciekawsze opaski do włosów znajdziesz na WP radarOkazji.

Fryzury ślubne na krótkie włosy pasują zarówno romantycznym pannom młodym, jak i dziewczynom "z pazurem" iStock.com
Fryzury ślubne na krótkie włosy pasują zarówno romantycznym pannom młodym, jak i dziewczynom "z pazurem" Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne na bardzo krótkie włosy

Moda na krótkie cięcia spowodowała, że ostatnio na ślubach spotyka się panny młode z fryzurami à la chłopczyca. Włosy wygolone z boku głowy lub nad karkiem wpisują się w wizerunek przebojowej kobiety o silnym charakterze. W uczesaniach ślubnych prezentują się jeszcze ciekawiej niż misterne romantyczne upięcia z długich włosów, ponieważ przełamują stereotypy. Idealnie pasuje do nich odważna biżuteria ślubna.

Fryzury ślubne na bardzo krótkie włosy nadają pannie młodej łobuzerskiego looku Facebook.com
Fryzury ślubne na bardzo krótkie włosy nadają pannie młodej łobuzerskiego looku Źródło: Facebook.com
d30ie4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30ie4q
d30ie4q