Trwa ładowanie...
d35ivp6

"Gabaryty obiektu" i "bambaryłka". Nawet styliści nie potrafią mówić o modzie plus-size?

Sielankę w weekendowym programie "Dzień Dobry TVN" przerwało spięcie między Dorotą Wellman a Adamem Chowańskim. Stylista omawiając wzory ubrań dla kobiet noszących większe rozmiary użył słów, które zirytowały dziennikarkę. Jej stanowisko poparła też modelka Ewa Zakrzewska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Zakrzewska to jedna z pierwszych modelek plus size w Polsce
Ewa Zakrzewska to jedna z pierwszych modelek plus size w Polsce (Instagram.com)
d35ivp6

Adam Chowański w niedzielnym programie "Dzień dobry TVN" zaprezentował swoje propozycje dla kobiet plus size. Zaznaczył, że szczególną uwagę należy zwracać na wzory. Deseń ubioru musi być bowiem dobrany do sylwetki. - Nie wolno przesadzać z wielkością wzorów. One powinny być dopasowane do gabarytów obiektu - powiedział stylista.

Takie określenie nie było w smak prowadzącej. - Gabaryty to są, proszę pana, jak się wywozi śmieci - Dorota Wellman skwitowała jego słowa.

Na brak obejścia w modzie plus size uwagę zwróciła także Ewa Zakrzewska. Modelka i jurorka programu "#Supermodelka Plus Size" w poście napisała swoje doświadczenia ze stylistą, który użył wobec niej niewybrednego określenia.

d35ivp6

*Zobacz również: Schudła i wtedy zaczął się jej problem *

"Styliści mają problem nie tylko w doborze ubrań dla osób o większym rozmiarze niż modelki z "Vogue". Kiedyś jeden ze "stylistów" ze znanego pisma o modzie powiedział do mnie na sesji: "O kochana ja myślałem gdy zobaczyłem w mailu twój rozmiar i wymiary, że ty taka bambaryłka jesteś. No nic nie można dostać, w sklepie dla puszystych i w M&S znalazłem takie o...". Bambaryłka miała na sobie szerokie spodnie zwężane w kant i luźną tunikę. High Fashion. - Drodzy styliści, więcej warsztatu, mniej nadmuchanego ego i wszechlansu. I będzie pięknie, nawet gdy grubo" - napisała na swoim profilu na Facebooku.

Wygląda na to, że moda plus size to nadal temat tabu. Świadczą o tym nawet wypowiedzi osób z branży. Problem w modzie plus size widzi także Joanna Cesarz. W wywiadzie dla WP Kobieta pierwsza supermodelka plus size w Polsce oceniła umiejętności projektantów.
- Bardzo łatwo jest uszyć ubrania na ultraszczupłą sylwetkę bez wypukłości. Natomiast żeby uszyć dobrze skrojone sukienkę, marynarkę czy garnitur na kobietę z większym biustem, zaznaczoną talią i z większą pupą, to trzeba po prostu umieć konstruować ubrania, a nie wszyscy mają takie zdolności.

d35ivp6

Podziel się opinią

Share
d35ivp6
d35ivp6