Gdzie wyrzucać opakowanie po dezodorancie? O tym musisz pamiętać

Gdzie wyrzucać opakowanie po dezodorancie?
Gdzie wyrzucać opakowanie po dezodorancie?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

08.06.2024 12:47, aktual.: 08.06.2024 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Segregacja odpadów nie jest tak intuicyjna, jak mogłoby się wydawać. Mimo że robimy to już od dłuższego czasu, wciąż popełniamy w tej kwestii sporo błędów. Okazuje się, że nie każdy z nas wie, gdzie wyrzucać opakowanie po dezodorancie.

Dezodoranty służą nam do neutralizacji nieprzyjemnego zapachu, który może pojawić się, gdy się spocimy. Nic więc dziwnego, że zapobiegawczo stosujemy je nawet kilka razy dziennie. Gdy wykorzystamy już cały preparat i zostanie nam po nim już tylko puste opakowanie, które należy je wyrzucić do odpowiedniego pojemnika. Niestety nie zawsze wybieramy właściwy.

Gdzie wyrzucić dezodorant?

W kostce, w sztyfcie, a może w sprayu? W sklepach bez trudu znajdziemy dezodoranty, które pomogą nam uchronić się przed nieprzyjemnym zapachem. Problem rodzi się, dopiero gdy chcemy wyrzucić po nich puste opakowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że niewłaściwa segregacja odpadów może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla środowiska, ale również naszego portfela. Firmy odbierające śmieci często zgłaszają ewentualne nieprawidłowości gminom, które w konsekwencji mogą nałożyć na nas kary pieniężne.

W przypadku dezodorantów w sprayu, które zbudowane są z metalowej buteleczki i plastikową nakrętką najpierw należy oddzielić górną część, którą należy wyrzucić do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Z kolei reszta opakowania powinna znaleźć się w koszu na odpady zmieszane.

A co w przypadku, gdy nie możemy oddzielić od siebie tych elementów? Wówczas opakowanie po dezodorancie w sprayu również powinno trafić do czarnego pojemnika.

Gdzie wyrzucać dezodorant w kulce i sztyfcie?

Nie wszyscy z nas używają dezodorantów w sprayu. Niektórzy znacznie chętniej sięgają po antyperspiranty w kulce lub sztyfcie. Okazuje się, że w tym przypadku segregacja odpadów jest nieco prostsza.

Nie każdy wie, że ich opakowania najczęściej są wykonane z plastiku. Właśnie dlatego należy wyrzucać je do pojemników na metale i tworzywa sztuczne.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
segregacja śmiecisegregowanie odpadówantyperspirant