Gdzie wyrzucić butelkę po oleju? Większość popełnia błąd

Gdzie wyrzucić butelkę po zużytym oleju do smażenia?
Gdzie wyrzucić butelkę po zużytym oleju do smażenia?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

20.05.2024 17:37, aktual.: 20.05.2024 18:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Segregowanie odpadów to bardzo ważna część dbania o środowisko. Czasem jednak można pogubić się w obowiązujących zasadach. Wiele osób nagminnie popełnia te same błędy przy wkładaniu poszczególnych śmieci do odpowiedniego pojemnika. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku plastikowej butelki po oleju.

Segregacja odpadów wielu osobom weszła już w nawyk. Istnieją jednak problematyczne śmieci, z którymi nie od razu wiadomo, co zrobić. Co więcej, w niektórych przypadkach może się okazać, że przez lata wyrzucaliśmy konkretny typ kartonu czy plastikowej butelki do niewłaściwego pojemnika.

Okazuje się, że w głowach wielu ludzi pojawia się znak zapytania przy wyrzucaniu pustej plastikowej butelki po oleju. Poniżej wyjaśniamy, który pojemnik na odpady będzie dla niej właściwy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zrobić z pustą butelką po oleju? Prawdopodobnie popełniasz błąd

Po pierwsze, przy wyrzucaniu butelki, zwróćmy uwagę, z czego jest wykonana (szklana wyląduje w innym pojemniku, niż plastikowa). Po drugie, przyjrzyjmy się zakrętce - ta z plastiku przy szklanej butelce powinna znaleźć się w innym koszu na śmieci. Po trzecie, ważne jest to, jaki rodzaj oleju znajdował się w pojemniku. W plastikowych butelkach może bowiem znajdować się zarówno olej jadalny, jak i ten silnikowy.

W przypadku oleju, którego używamy w kuchni, opróżniona butelka powinna znaleźć się w śmietniku na metale i tworzywa sztuczne, czyli tam, gdzie posiadamy żółty worek. Pamiętajmy, że nie musimy myć opakowania. Samą nakrętkę warto z kolei wrzucić do specjalnego dedykowanego pojemnika. W miastach bardzo często prowadzone są charytatywne zbiórki np. w szkołach, przedszkolach, przychodniach czy urzędach.

Pusta butelka po oleju silnikowym? O tym pamiętaj

Informację dotyczącą utylizacji butelek po oleju silnikowym znajdziemy w naszym urzędzie miasta czy gminy. Pustego pojemnika nie wolno wrzucać do żółtych śmietników! Resztek oleju zabrania się wylewać do ścieków komunalnych. W większości przypadków urzędnik powinien nas odesłać do PSZOKu, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (179)
Zobacz także