ModaGisele Bundchen: winne są rodziny anorektyczek

Gisele Bundchen: winne są rodziny anorektyczek

Gisele Bundchen: winne są rodziny anorektyczek
Źródło zdjęć: © AFP

22.01.2007 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Supermodelka Gisele Bundchen włączyła się do powszechnej debaty na temat anoreksji wśród modelek. Jej zdaniem, to nie świat mody jest winny, ale... rodziny dziewcząt.

Supermodelka Gisele Bundchen włączyła się do powszechnej debaty na temat anoreksji wśród modelek. Jej zdaniem, to nie świat mody jest winny, ale... rodziny dziewcząt.

Anoreksja stała się szczególnie gorącym tematem w Brazylii po ostatnich tragicznych wydarzeniach. Pod koniec roku, wskutek powikłań wywowałanych anoreksją, zmarła młodziutka brazylijska modelka Ana Carolina Reston. Urzędnicy państwowi, publicyści i gwiazdy na całym świecie zaczęli domagać się, aby dziewczyny o „rozmiarze zero” zniknęły z wybiegów. Winą za obecny stan rzeczy obarczono przede wszystkim świat mody, który wylansował anorektyczny model piękna, stanowiący wzór dla milionów dziewcząt na całym świecie.

Supermodelka Gisele Bundechen nie zgadza się jednak z tą nagonką i uważa, że źródeł problemu należy szukać gdzie indziej. Nigdy nie borykałam się z takim problemem, bo moja rodzina dała mi silne podstawy. Rodzice są odpowiedzialni, a nie świat mody.

Wszyscy wiedzą, że naturalnym wymogiem wobec modelek jest szczupła sylwetka. Nie można generalizować i uznać, że wszystkie modelki są anorektyczkami. - powiedziała Bundchen. I dodała, że wsparcie rodziny jest kluczem do sukcesu: Opuszczasz dom, ale ciągle czujesz wsparcie swojej rodziny. To podstawa.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także