Trwa ładowanie...
d19weta

Gorzka refleksja Agaty Stremeckiej. Nazwano ją "najlepszymi nogami"

Agata Stremecka, prezeska Forum Obywatelskiego Rozwoju, przy okazji Dnia Kobiet zdobyła się na gorzką refleksję. "Przepraszam za wulgaryzmy" – zaznaczyła na wstępie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Stremecka zamieściła mocny wpis. Gorzka refleksja na Dzień Kobiet
Agata Stremecka zamieściła mocny wpis. Gorzka refleksja na Dzień Kobiet (East News)
d19weta

Agata Stremecka jest szefową zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, organizacji pozarządowej powstałej z inicjatywy Leszka Balcerowicza.

Prezeska zamieściła na swoim prywatnym profilu na Facebooku treść maila, którego otrzymała od "poważnej" – jak sama podkreśliła – instytucji organizującej konferencję w Sejmie. Nie kryje rozgoryczenia.

Zobacz także: Ostatni numer "Twojego Weekendu". Zamiast nagich zdjęć – portrety silnych kobiet

d19weta

"Szanowna pani, czy zechciałaby pani zabrać głos podczas naszej konferencji, bo uświadomiliśmy sobie, że nie mamy ani jednej kobiety i trzeba tę lukę wypełnić" – cytuje Stremecka.

Przypomniała również dwie inne sytuacje, podczas których padła ofiarą seksizmu. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy została przedstawiona jako "najlepsze nogi w Warszawie". Innym razem usłyszała, że jest "ozdobą posiedzenia". W obu przypadkach te słowa padały z ust wpływowych mężczyzn na wysokich stanowiskach.

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

Stremecka, choć sama jest prezeską, musi udowadniać, że związek płci z kompetencjami to szkodliwy stereotyp. Z okazji Dnia Kobiet pogratulowała kobietom, które na co dzień muszą się mierzyć z podobnymi komentarzami oraz tym, które godzą macierzyństwo z karierą lub dopiero wchodzą w dorosłość i mają odwagę żyć tak, jak chcą.

d19weta

– Przede wszystkim gratuluję sporej części mężczyzn, że ze mnie – krakowskiej konserwy – udało się w końcu zrobić feministkę – podsumowała.

Facebook.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19weta

Podziel się opinią

Share

d19weta

d19weta