Trwa ładowanie...

Gorzka refleksja Agaty Stremeckiej. Nazwano ją "najlepszymi nogami"

Agata Stremecka, prezeska Forum Obywatelskiego Rozwoju, przy okazji Dnia Kobiet zdobyła się na gorzką refleksję. "Przepraszam za wulgaryzmy" – zaznaczyła na wstępie.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Agata Stremecka zamieściła mocny wpis. Gorzka refleksja na Dzień Kobiet
Agata Stremecka zamieściła mocny wpis. Gorzka refleksja na Dzień KobietŹródło: East News
d3exw6g

Agata Stremecka jest szefową zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, organizacji pozarządowej powstałej z inicjatywy Leszka Balcerowicza.

Prezeska zamieściła na swoim prywatnym profilu na Facebooku treść maila, którego otrzymała od "poważnej" – jak sama podkreśliła – instytucji organizującej konferencję w Sejmie. Nie kryje rozgoryczenia.

Zobacz także: Ostatni numer "Twojego Weekendu". Zamiast nagich zdjęć – portrety silnych kobiet

d3exw6g

"Szanowna pani, czy zechciałaby pani zabrać głos podczas naszej konferencji, bo uświadomiliśmy sobie, że nie mamy ani jednej kobiety i trzeba tę lukę wypełnić" – cytuje Stremecka.

Przypomniała również dwie inne sytuacje, podczas których padła ofiarą seksizmu. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy została przedstawiona jako "najlepsze nogi w Warszawie". Innym razem usłyszała, że jest "ozdobą posiedzenia". W obu przypadkach te słowa padały z ust wpływowych mężczyzn na wysokich stanowiskach.

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

Stremecka, choć sama jest prezeską, musi udowadniać, że związek płci z kompetencjami to szkodliwy stereotyp. Z okazji Dnia Kobiet pogratulowała kobietom, które na co dzień muszą się mierzyć z podobnymi komentarzami oraz tym, które godzą macierzyństwo z karierą lub dopiero wchodzą w dorosłość i mają odwagę żyć tak, jak chcą.

d3exw6g

– Przede wszystkim gratuluję sporej części mężczyzn, że ze mnie – krakowskiej konserwy – udało się w końcu zrobić feministkę – podsumowała.

  Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3exw6g

Podziel się opinią

Share
d3exw6g
d3exw6g