Qaqwqwrqw

Greta Thunberg na okładce magazynu "GQ". 16-letnia aktywistka znowu wyróżniona

O Grecie Thunberg zrobiło się głośno w 2018 roku, kiedy rozpoczęła jednoosobowy strajk klimatyczny. Nastolatka nawołuje rządy państw, aby zaczęły świadomie walczyć z globalnym ociepleniem. Teraz pojawiła na okładce prestiżowego magazynu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greta Thunberg – szwedzka aktywistka klimatyczna
Greta Thunberg – szwedzka aktywistka klimatyczna (Getty Images)
Qaqwqwrqw

Grecie Thunberg - szwedzka aktywistka

W 2018 roku Thunberg zamiast chodzić na piątkowe lekcje, zaczęła protestować pod budynkiem szwedzkiego parlamentu. Dzięki jej inicjatywie powstał Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który walczy o czystość środowiska naturalnego. Zainspirowała tysiące młodych ludzi, którzy drogą internetową zaczęli w swoich krajach zrzeszać się, używając hashtagów #climatestrike #FridaysforFuture i #SchoolStrike4Climate.

Zobacz także: Szesnastolatka została kobietą roku w Szwecji. Dziewczyna walczy o lepszy świat

Qaqwqwrqw

Szwedka brała udział w szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach, dokąd przyjechała na zaproszenie sekretarza generalnego ONZ Antónia Guterresa. W marcu 2019 roku trójka norweskich parlamentarzystów nominowała kandydaturę aktywistki do otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla. Jej działalność doceniają media na całym świecie. Znalazła się m.in. na prestiżowej liście 100 Najbardziej Wpływowych Ludzi "The Timesa" oraz na okładce "The Guardiana". Teraz Szwedkę wyróżnił magazyn "GQ". Na zdjęciu ubrana jest w białą koszulę i czarną marynarkę z podpisem: "Czy mnie słyszysz?".

Zobacz także: Meghan Markle szefową wrześniowego Vogue'a. Nie chciała być na okładce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Odmawianie udziału w weselu. Ekspert wyjaśnia, jak wypada to zrobić

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw