List trafi do 23 tys. Polaków. "To nie jest oszustwo"

Co znajduje się w przesyłce z GUS-u?
Co znajduje się w przesyłce z GUS-u?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adam Miozga

01.05.2024 12:07, aktual.: 01.05.2024 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Główny Urząd Statystyczny wysłał do tysięcy losowo wybranych gospodarstw domowych w Polsce pisma z zapowiedzią wizyty ankieterów. - Uspokajamy. To nie jest oszustwo. To jest zaproszenie do wzięcia udziału w Europejskim Badaniu Warunków Życia Ludności - przekazano w "Dzień Dobry TVN".

W skrzynkach pocztowych tysięcy Polaków pojawiły się listy podpisane przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Choć nie wszyscy je otrzymali bądź otrzymają, niektórzy z pewnością zmartwili się widokiem niespodziewanej przesyłki. Jak się okazuje, ma być to jedynie zachętą do wzięcia udziału w europejskich badaniach.

GUS zapowiada wizyty w domach Polaków

Sprawę tajemniczych pism, które zostały wysłane przez GUS, wyjaśniła w programie "Dzień Dobry TVN" dziennikarka Dagmara Kaczmarek-Szałkow. Co najważniejsze, zaznaczyła, że otrzymanie pisma nie powinno martwić. Nie jest także oszustwem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Uspokajamy. To nie jest oszustwo. To jest zaproszenie do wzięcia udziału w Europejskim Badaniu Warunków Życia Ludności, czyli krótko mówiąc, nie jest to spis powszechny, ale jest to po prostu zbieranie informacji na temat tego, jak żyje się ludziom w różnych krajach europejskich - poinformowała na antenie.

Zarobki, źródło dochodów, warunki mieszkaniowe

Badanie dotyczy warunków, w jakich żyją mieszkańcy Unii Europejskiej, dlatego może wiązać się z bardzo osobistymi pytaniami - o zarobki, jak i warunki mieszkaniowe.

- O zarobki, o źródło dochodów, o warunki mieszkaniowe, ale też np. o warunki, jakie możemy stworzyć swoim dzieciom w edukacji, w ochronie zdrowia, w spełnianiu jakichś ich życiowych potrzeb - wyjaśniła Dagmara Kaczmarek-Szałkow w "Dzień Dobry TVN".
© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (116)
Zobacz także