Trwa ładowanie...
holderName

Gwyneth Paltrow handluje jajkami domacicznymi. Ma kłopoty

Gwyneth Paltrow broni sprzedaży jajek domacicznych, które mają regulować cykl menstruacyjny i leczyć z depresji. Ostatnio jej firma musiała zapłacić za wmawianie ludziom, że stoją za tym jakiekolwiek badania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Gwyneth Paltrow nie przejmuje się krytyką
Gwyneth Paltrow nie przejmuje się krytyką (Getty Images)
holderName

Gwyneth Paltrow od kilku lat prowadzi lifestyle'ową stronę "Goop". Za jej pośrednictwem sprzedaje różnego rodzaju produkty medycyny niekonwencjonalnej. Dużo emocji wywołały jajka domaciczne z nefrytu i jadeitu.

Jak przekonywała gwiazda, owe jajka równoważą gospodarkę hormonalną i regulują cykl menstruacyjny, ponadto mogą też leczyć z depresji. Ze strony jasno wynikało, że potwierdzeniem tego są różnego rodzaju badania naukowe. Na początku września je podważono.

Do sądu wpłynął pozew wniesiony przez kalifornijskie biuro ochrony konsumenta. "Zdrowie i pieniądze mieszkańców hrabstwa Santa Clara nigdy nie powinny być narażone na ryzyko przez reklamę wprowadzającą w błąd" – stwierdził prokurator okręgowy Jeff Rosen w pisemnym oświadczeniu. "Będziemy chronić konsumentów przed firmami, które obiecują korzyści zdrowotne bez wsparcia dobrej nauki lub jakiejkolwiek nauki" – dodał. Firma Paltrow musiała zapłacić 145 tys. dolarów za nienaukowe oświadczenia dotyczące jajek dopochwowych.

holderName

Co ciekawe, jajka wciąż są sprzedawane - po 55 i 65 dolarów. Jak to tłumaczy aktorka? – Ludzie atakują mój biznes, bo jestem atrakcyjna i odnoszę sukcesy! Ale jej się nie poddam, bo wierzę w medycynę niekonwencjonalną – powiedziała w ostatnim wywiadzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName