GwiazdyGwyneth Paltrow handluje jajkami domacicznymi. Ma kłopoty

Gwyneth Paltrow handluje jajkami domacicznymi. Ma kłopoty

Gwyneth Paltrow handluje jajkami domacicznymi. Ma kłopoty
Karolina Błaszkiewicz

24.09.2018 08:49, aktual.: 24.09.2018 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gwyneth Paltrow broni sprzedaży jajek domacicznych, które mają regulować cykl menstruacyjny i leczyć z depresji. Ostatnio jej firma musiała zapłacić za wmawianie ludziom, że stoją za tym jakiekolwiek badania.

Gwyneth Paltrow od kilku lat prowadzi lifestyle'ową stronę "Goop". Za jej pośrednictwem sprzedaje różnego rodzaju produkty medycyny niekonwencjonalnej. Dużo emocji wywołały jajka domaciczne z nefrytu i jadeitu.

Jak przekonywała gwiazda, owe jajka równoważą gospodarkę hormonalną i regulują cykl menstruacyjny, ponadto mogą też leczyć z depresji. Ze strony jasno wynikało, że potwierdzeniem tego są różnego rodzaju badania naukowe. Na początku września je podważono.

Do sądu wpłynął pozew wniesiony przez kalifornijskie biuro ochrony konsumenta. "Zdrowie i pieniądze mieszkańców hrabstwa Santa Clara nigdy nie powinny być narażone na ryzyko przez reklamę wprowadzającą w błąd" – stwierdził prokurator okręgowy Jeff Rosen w pisemnym oświadczeniu. "Będziemy chronić konsumentów przed firmami, które obiecują korzyści zdrowotne bez wsparcia dobrej nauki lub jakiejkolwiek nauki" – dodał. Firma Paltrow musiała zapłacić 145 tys. dolarów za nienaukowe oświadczenia dotyczące jajek dopochwowych.

Co ciekawe, jajka wciąż są sprzedawane - po 55 i 65 dolarów. Jak to tłumaczy aktorka? – Ludzie atakują mój biznes, bo jestem atrakcyjna i odnoszę sukcesy! Ale jej się nie poddam, bo wierzę w medycynę niekonwencjonalną – powiedziała w ostatnim wywiadzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)