Blisko ludziHanna Lis komentuje sytuację w Ukrainie. "Obudziliśmy się w innym świecie"

Hanna Lis komentuje sytuację w Ukrainie. "Obudziliśmy się w innym świecie"

Hanna Lis komentuje sytuację w Ukrainie
Hanna Lis komentuje sytuację w Ukrainie
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram | AKPA, Instagram

24.02.2022 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hanna Lis w poruszających słowach odniosła się do wydarzeń, które wydarzyły się w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz. Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę.

Hanna Lis odniosła się do bieżących, tragicznych wydarzeń, które dzieją się na terenie Ukrainy. Rosja nad ranem rozpoczęła inwazję na niezależne państwo. Dziennikarka w mocnych słowach podkreśliła, iż wspiera naszych sąsiadów. Lis w kilku zdaniach wyraziła solidarność z zaatakowanym krajem.

Hanna Lis wspiera Ukrainę. "Serce tu już nie wystarczy"

"Obudziliśmy się w innym świecie" - pisze Hanna Lis na InstaStories. Ukraina została zaatakowana przez rosyjskie wojsko. Dziś oczy całego świata są zwrócone ku państwu, w którym wprowadzono stan wojenny. Sytuacja nie napawa optymizmem. Wiele osób zauważa, że potrzebne są natychmiastowe działania, które powstrzymają prezydenta Rosji przed dalszą inwazją.

"Sercem z Ukrainą. Ale serce tu już nie wystarczy. Zachód przespał inwazję i aneksję Krymu, teraz mamy tego skutki. Wojnę w sercu Europy. Myślę (z bólem), że analogie z 1939 rokiem są uprawnione. Atak na Ukrainę to atak na cały świat Zachodu i jego wartości. Zachód musi powstrzymać Putina" - stawia jasno sprawę Hanna Lis.

"Myślę podobnie. Boję się. Brak mi słów. Jestem zrozpaczona" - czytamy komentarz pod wpisem dziennikarki.

Hanna Lis przywołuje wpis szwedzkiego polityka

Na InstaStories Lis pojawiło się tłumaczenie postu, który wrzucił Carl Bildt, były premier Szwecji, który sprawował tę funkcję w latach 1991–1994. Bildt był również nieco później ministrem spraw zagranicznych. Dziennikarka postanowiła przetłumaczyć i przekazać swoim obserwatorom treść, którą polityk opublikował w związku z bieżącymi wydarzeniami w Ukrainie.

"Musimy cofnąć się do ataku Hitlera na Polskę w 1939 roku, by znaleźć cokolwiek, co przypominałoby zainicjowaną przez Putina gigantyczną agresję na Ukrainę. Reżim Putina musi odtąd być traktowany, jak wyrzutek, jak parias" - czytamy u Hanny Lis.

Hanna Lis odniosła się do sytuacji w Ukrainie
Hanna Lis odniosła się do sytuacji w Ukrainie © Instagram | Hanna Lis

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także