Trwa ładowanie...

Hanna Lis komentuje sytuację w Ukrainie. "Obudziliśmy się w innym świecie"

Hanna Lis w poruszających słowach odniosła się do wydarzeń, które wydarzyły się w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz. Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę.

Hanna Lis komentuje sytuację w Ukrainie Hanna Lis komentuje sytuację w Ukrainie Źródło: AKPA, Instagram, fot: AKPA, Instagram
d1bynt1
d1bynt1

Hanna Lis odniosła się do bieżących, tragicznych wydarzeń, które dzieją się na terenie Ukrainy. Rosja nad ranem rozpoczęła inwazję na niezależne państwo. Dziennikarka w mocnych słowach podkreśliła, iż wspiera naszych sąsiadów. Lis w kilku zdaniach wyraziła solidarność z zaatakowanym krajem.

Hanna Lis wspiera Ukrainę. "Serce tu już nie wystarczy"

"Obudziliśmy się w innym świecie" - pisze Hanna Lis na InstaStories. Ukraina została zaatakowana przez rosyjskie wojsko. Dziś oczy całego świata są zwrócone ku państwu, w którym wprowadzono stan wojenny. Sytuacja nie napawa optymizmem. Wiele osób zauważa, że potrzebne są natychmiastowe działania, które powstrzymają prezydenta Rosji przed dalszą inwazją.

d1bynt1

"Sercem z Ukrainą. Ale serce tu już nie wystarczy. Zachód przespał inwazję i aneksję Krymu, teraz mamy tego skutki. Wojnę w sercu Europy. Myślę (z bólem), że analogie z 1939 rokiem są uprawnione. Atak na Ukrainę to atak na cały świat Zachodu i jego wartości. Zachód musi powstrzymać Putina" - stawia jasno sprawę Hanna Lis.

"Myślę podobnie. Boję się. Brak mi słów. Jestem zrozpaczona" - czytamy komentarz pod wpisem dziennikarki.

Hanna Lis przywołuje wpis szwedzkiego polityka

Na InstaStories Lis pojawiło się tłumaczenie postu, który wrzucił Carl Bildt, były premier Szwecji, który sprawował tę funkcję w latach 1991–1994. Bildt był również nieco później ministrem spraw zagranicznych. Dziennikarka postanowiła przetłumaczyć i przekazać swoim obserwatorom treść, którą polityk opublikował w związku z bieżącymi wydarzeniami w Ukrainie.

d1bynt1

"Musimy cofnąć się do ataku Hitlera na Polskę w 1939 roku, by znaleźć cokolwiek, co przypominałoby zainicjowaną przez Putina gigantyczną agresję na Ukrainę. Reżim Putina musi odtąd być traktowany, jak wyrzutek, jak parias" - czytamy u Hanny Lis.

Hanna Lis odniosła się do sytuacji w Ukrainie Instagram
Hanna Lis odniosła się do sytuacji w Ukrainie Źródło: Instagram, fot: Hanna Lis

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Reakcja Kijowa na sankcje dla Rosji. "Umiarkowany optymizm". Relacja z Ukrainy

d1bynt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1bynt1