GwiazdyHanna Lis o ekologii. Zachwyca się Szwecją

Hanna Lis o ekologii. Zachwyca się Szwecją

Hanna Lis o ekologii. Zachwyca się Szwecją
Źródło zdjęć: © ONS.pl
01.10.2019 11:27, aktualizacja: 05.11.2019 11:38

Hanna Lis udostępniła na swoim koncie na Instagramie ważny post. Dziennikarka pisze o ekologii, a konkretnie o szwedzkim podejściu do ochrony środowiska.

Hanna Lis o ekologii

Hanna Lis udostępniła na swoim koncie na Instagramie post, w którym pisze o ekologii. Gwiazda przez kilka lat mieszkała w Szwecji, więc doskonale zna przyzwyczajenia Skandynawów. "W mojej Szwecjin sortowaliśmy odpady już w połowie lat 80. Dziś Skandynawia wciąż jest w eko-awangardzie także tej modowej" – pisze Lis.

Hanna Lis o Szwedach

Po chwili tłumaczy, że Szwedzi nie wykorzystują taniej siły roboczej z krajów trzeciego świata. Nie używają również szkodliwych dla środowiska materiałów i barwników. Stawiają na świadomy recykling. Z plastikowych butelek tworzą ubrania, torebki czy buty. "Cudny skandynawski minimalizm i troska o przyszłe pokolenia" – dodaje Lis.

Pod dziennikarki wywołał sporą dyskusję. Jedna z pań dodała, że warto brać przykład ze Szwedów również w innej kwestii – podejścia do konsumpcjonizmu. Internautka podkreśliła, że Skandynawowie nie kupują ubrań na potęgę i potrafią chodzić nawet w starych, już znoszonych ubraniach. Na jej komentarz odpisała Hanna Lis. "Dokładnie tak! Nawet nie wiesz, jak ucieszyło mnie to, co napisałaś. Znoszonych T-shirtów mam w szafie bez liku. Chanelkę jedną" – napisała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta