Trwa ładowanie...

Historia ukraińskiej snajperki. Jest "bohaterką współczesnej wojny"

Wielu Ukraińców i wiele Ukrainek od półtora miesiąca staje codziennie do walki. O ich bohaterskich czynach mówi się na całym świecie. W tym odważnym gronie znalazła się snajperka o pseudonimie "Charcoal". Jej historia została przytoczona na oficjalnym facebookowym profilu Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ukraińska snajperka mówi, że nie podda się do samego końca Ukraińska snajperka mówi, że nie podda się do samego końca Źródło: Facebook
d45cxqr
d45cxqr

Wojna w Ukrainie trwa już od półtora miesiąca, a świat zalewają informacje, zdjęcia i nagrania, dotyczące coraz tragiczniejszych zdarzeń. Ofiarą bestialskich zachowań rosyjskich żołnierzy pada ukraińska ludność cywilna – mężczyźni, kobiety i dzieci. Mówi się o brutalnych egzekucjach i gwałtach. 

Ukraińska snajperka została uznana "bohaterką współczesnej wojny"

Od początku wojny w Ukrainie słychać również o bohaterskich czynach ukraińskich wojskowych, którzy narażają, a często także poświęcają swoje życie dla wolności ojczystego kraju. Wśród tych odważnych osób znalazła się snajperka o pseudonimie "Charcoal". Jej tożsamość ze względów bezpieczeństwa jest owiana tajemnicą. Jednak ukraińskie Siły Zbrojne postarały się choć w niewielkim stopniu przybliżyć jej sylwetkę. Na oficjalnym profilu na Facebooku opublikowali zdjęcia kobiety z częściowo zasłoniętą twarzą oraz jej krótką historię. Zaliczyli ją również do grona "bohaterów współczesnej wojny". 

"Na pewno wygramy. Wytrzymam do końca!"

Snajperka dołączyła do jednego z batalionów piechoty morskiej w 2017 roku. Wstąpiła do wojska, ponieważ chciała, by jej młodszy brat, który również służył, mógł być z niej dumny. Wielokrotnie odbywała misje bojowe we wschodniej części Ukrainy. W styczniu tego roku kontrakt "Charcoal" wygasł, więc kobieta postanowiła zrobić sobie przerwę. Nie potrwała ona jednak długo. Miesiąc później rozpoczęła się wojna, a snajperka wróciła do służby zmobilizowana, by bronić swojego kraju. Zasiliła szeregi 35. brygady piechoty morskiej nazwanej na cześć kontradmirała Mychajło Ostrogradskiego. 

d45cxqr

Na Facebooku Sił Zbrojnych Ukrainy zacytowane zostały również mocne słowa snajperki. Odniosła się w nich do bestialstwa rosyjskich żołnierzy i wyraziła ogromną determinację do walki. "To nie są ludzie. Naziści nie byli tak podli jak oni. Na pewno wygramy. Osobiście wytrzymam do końca! To satysfakcjonujące, że niektórzy z naszych ludzi otworzyli oczy i teraz rozumieją, kto jest kim!" – czytamy. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Rosja cofa swoje wojska? Ekspert tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45cxqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d45cxqr