Blisko ludziHistoria związku Gustawa Holoubka i Magdaleny Zawadzkiej. "Coś się stało takiego, że nie mogłem się od tego uczucia uwolnić"

Historia związku Gustawa Holoubka i Magdaleny Zawadzkiej. "Coś się stało takiego, że nie mogłem się od tego uczucia uwolnić"

Historia związku Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka
Historia związku Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka
Źródło zdjęć: © East News

04.04.2021 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znajomość Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka początkowo nie rokowała dobrze. Młoda artystka nie zwracała uwagi na o 20 lat starszego aktora. Ten nie rezygnował z zabiegania o jej względy. "Coś się stało takiego, że nie mogłem się od tego uczucia uwolnić" – opowiadał.

"Nie podobałem się jej w ogóle" – przyznawał Gustaw Holoubek. Chcąc zwrócić na siebie uwagę Magdaleny Zawadzkiej wysyłał jej po spektaklu bukiet i liścik. W jednym z nich był cytat z Calderona: "Cóż jeszcze można ci życzyć, skoro jesteś słońcem, jutrzenką, różą, gwiazdą i diamentem" – podaje "Uroda Życia".

Oboje byli w związkach małżeńskich

W wydanej właśnie biografii aktora "Gustaw. Opowieść o Holoubku" autorstwa Zofii Turowskiej Magdalena Zawadzka opowiada, że jej mąż był uwielbiany przez kobiety, bo traktował je z szacunkiem. "Panie z bufetu w Teatrze Ateneum uwielbiały swojego dyrektora. Nigdy nie zapomniały, że jako nowo mianowany dyrektor teatru przyszedł do nich i się przedstawił. Wcześniej nikt ich tak nie dowartościował. Odwdzięczały się szefowi, troskliwie dbając o jego dietę nerkową. Miały rozpiskę, czego nie powinien jeść, i ściśle tego przestrzegały" – przypominała aktorka.

Choć miał powodzenie u płci przeciwnej, to właśnie słynna Baśka Wołodyjowska skradła jego serce. Jak i Zawadzka zwróciła uwagę na Holoubka, uczucie eksplodowało. W powietrzu jednak wisiał skandal. Obydwoje byli w związkach małżeńskich. Mieli jednak świadomość, że razem mają szansę na przeżycie prawdziwej miłości.

"Ślub w 1973 roku dał początek niezwykle udanemu małżeństwu. 'Z jakim wielkim szacunkiem, z jaką miłością się do siebie odnosili. Nigdy później nie spotkałam takiej pary'" – cytuje Ninę Andrycz, "Uroda Życia".

Gustaw Holoubek w oczach Magdaleny Zawadzkiej był wspaniałym partnerem. Obydwoje zajęci karierą nie narzucali sobie domowych obowiązków.

"Na tym polegała nasza symbioza: myśmy sobie niczego nie narzucali i wyczuwaliśmy potrzeby drugiej połowy" – wspominała Magdalena Zawadzka.

Gustaw Holoubek zmarł w 2008 roku. Żegnały go tłumy przyjaciół i wielbicieli.

"Był wielki. Słowa są za małe, by ogarnąć życie i dzieło artysty, jakim był Gustaw Holoubek. Służył przez piękno i dobro – doświadczy radości nieba" – powiedział podczas pogrzebu ksiądz Wiesław Niewęgłowski.

Historia małżeńska
Historia małżeńska© East News
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także