GwiazdyIda Nowakowska niedługo będzie mamą. Opowiedziała o swojej wizji kobiecości

Ida Nowakowska niedługo będzie mamą. Opowiedziała o swojej wizji kobiecości

Ida Nowakowska poruszyła kilka ważnych spraw.
Ida Nowakowska poruszyła kilka ważnych spraw.

08.03.2021 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ida Nowakowska od dłuższego czasu jest prawdziwą gwiazdą TVP. Od niedawna prowadzi program "Pytanie na śniadanie", a także została twarzą nowego kanału, czyli TVP Kobieta. Jakiś czas temu tancerka i prezenterka mówiła o swoim największym pragnieniu, jakim jest posiadanie dziecka. Jej marzenie niedługo się spełni, o czym poinformowała na wizji podczas jednego z odcinków programu.

Mężem Idy Nowakowskiej od 2015 roku jest Amerykanin Jack Herndon. Para długo starała się o dziecko, więc szczęśliwa informacja o stanie błogosławionym prezenterki szybko obiegła wszystkie media w kraju. Nowakowska niedawno udzieliła szczegółowego wywiadu portalowi "Plejada", w którym poruszyła kilka bieżących spraw.

Nowakowska szczerze o kobiecości i macierzyństwie

Na wstępie rozmowy tancerka przyznała, że dla niej macierzyństwo jest kwintesencją kobiecości. Nowakowska stwierdziła, że w chwilach zwątpienia albo czując strach w związku ze zbliżającym się porodem, od razu myśli o własnej mamie i innych kobietach, które przeszły przez poród. Jednocześnie prezenterka zapewniła, że nie czuje się w pełni dojrzałą kobietą, bo cały czas się uczy.

Podczas rozmowy nie zabrakło także pytań dotyczących bieżących spraw, w tym kwestii kontrowersyjnego wyroku TK w sprawie aborcji. Ida Nowakowska jako wierząca katoliczka ma własne ugruntowane poglądy na ten temat i według niej:

"To bardzo ważna ustawa, która jest kwintesencją i motywacją do stworzenia nowych rozwiązań, gwarantujących wszystkim kobietom i ich dzieciom jak najlepszych warunków do życia i rozwoju. Myślę, że musimy o to walczyć, ale też i o to, żeby odpowiedzialność za nowe życie dotyczyła w jednakowym stopniu kobiet jak i mężczyzn. Kobietom potrzebne jest najbardziej poczucie bezpieczeństwa".

Nowakowska jest także zwolenniczką nauczania religii w szkołach, ponieważ według niej brak wiedzy na temat chrześcijaństw, nie pozwala na zrozumienie kultury. Oprócz tego, prezenterka pytana o profilaktykę nowotworów u kobiet jednogłośnie przyznała, że zachęca do badań i ma nadzieję, że dzięki mediom coraz więcej kobiet przestanie się bać wizyty u lekarza.

Na koniec Nowakowska odpowiedziała, co dla niej oznacza "girl power":

"Uważam, że powinniśmy się wspierać. Zawsze, w każdej sytuacji bez względu na kolor skóry, przekonania czy wiarę. […] Aby przyznać komuś rację , albo zaprzeczyć, muszę wiedzieć, o co mu chodzi. Dla mnie "Girl power'' - to siła miłości i odpowiedzialności".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)