ModaIdealne na szybką podróż. Walizki kabinowe na kółkach

Idealne na szybką podróż. Walizki kabinowe na kółkach

Idealne na szybką podróż. Walizki kabinowe na kółkach
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Alexander Chaikin
23.10.2019 10:11, aktualizacja: 23.10.2019 11:23

Walizki kabinowe to najmniejsze, ale i najbardziej popularne spośród wszystkich, które znajdą się w typowym zestawie. Ich wymiary najczęściej wpasowują się w wymiary bagażu podręcznego, czyli tego, który zabieramy na pokład samolotu, aby umieścić je w schowku nad głową.

Mała walizka o wielu funkcjach

Niewielkie walizki zwane kabinowymi doskonale sprawdzają się, jeśli wybieramy się w krótką podróż – dowolnym środkiem transportu. Ułatwiają przeniesienie bagażu, kiedy musimy przejść odcinek trasy pieszo, składana rączka ułatwia zapakowanie ich do bagażnika samochodu lub busa, a zestandaryzowane wymiary są dopasowane do podróży lotniczych, więc nie ma konieczności nadawania dodatkowej walizki. To duża ulga dla osób, które chcą zabrać bagaż na krótki wypad bez dźwigania.

Zajrzyj do środka

Nie tylko kółka, składany, teleskopowy chwyt i konkretna pakowność przyczyniają się do funkcjonalności niewielkich, mobilnych walizek. Ich przemyślane wnętrze pozwala na sprytne pakowanie. Dodatkowe przegrody kieszonki, uchwyty czy zapinane na klamry paski podtrzymujące zawartość ułatwiają to, co w małym bagażu najważniejsze – czyli organizację. Nawet niewielką kieszonkę z zamykanej na suwak transparentnej siatki docenimy za możliwość szybkiej lokalizacji np. ładowarki do telefonu. Takie ważne drobiazgi są nam często potrzebne dość szybko i szukanie ich w ściśle zapakowanej ubraniami walizce wymagałoby wyjęcia części lub całej zawartości bagażu.

Walory wizualne walizek na kółkach

Intensywne kolory małych walizek to nie tylko kwestia stylu i preferencji modowych. Wśród dziesiątek czy setek innych walizek odnalezienie naszej walizki np. w czerni mogłoby być dość trudne. Sprawdzone rozwiązanie to kolorowa walizka, którą od razu zauważymy. Jeśli zaś wolicie neutralny, czarny model – można z czasem kupić pokrowiec na walizkę w charakterystycznym kolorowym wzorze. Pełni funkcję ochronną i dodatkowo pozwala od razu wyłowić wzrokiem walizkę spośród wielu innych.

Walizka kabinowa – mała, ale pojemna

Przeciętne wymiary walizki kabinowej z uchwytem i na kółkach wynoszą ok. 20 na 40 na 55 cm. Jednak każda walizka różni się detalami. Niektóre walizki kabinowe są mniejsze, przez co będą odpowiednie dla podróżnych, którzy udają się w podróż ekonomicznymi liniami lotniczymi. Te kompaktowe modele niewielkich walizek także mogą być wyposażone w wygodne kółka i praktyczny, wysuwany uchwyt.

Walizka kabinowa – warto wiedzieć

Nie dajcie się zwieść samej nazwie. Dokładne wymiary bagażu podręcznego znajdziecie na stronie konkretnego przewoźnika. Różne linie lotnicze dopuszczają różne wymiary walizek kabinowych, przez co często podróżni są zaskoczeni np. faktem, że ich walizka nie spełnia wymaganych kryteriów wielkości. Powodem są często… małe kółka, które nieznacznie wystają poza dopuszczalny wymiar.