Blisko ludziTego błędu nie popełniaj. Jak często wychodzić z psem?

Tego błędu nie popełniaj. Jak często wychodzić z psem?

Jak powinien wyglądać spacer z psem?
Jak powinien wyglądać spacer z psem?
Źródło zdjęć: © Pixabay
21.10.2022 14:34, aktualizacja: 23.10.2022 11:22

Właściciele czworonogów bardzo często zastanawiają się, jak często powinni wychodzić ze swoimi psami na spacer. Okazuje się, że wielu Polaków zbyt rzadko wyprowadza zwierzęta na dwór. Dwa razy dziennie to zdecydowanie za mało. Sprawdź, jak odpowiednio zadbać o swojego pupila.

Nie tylko pozwala zwierzętom zaspokoić potrzeby fizjologiczne, ale jest niezbędny dla ich zdrowia. Wiele osób zastanawia się, jak często powinno się wyprowadzać psa na spacer. W wielu przypadkach dzieje się to zdecydowanie zbyt rzadko. Jak często wychodzić z czworonogiem na zewnątrz, i na jak długo?

Jak często wyprowadzać psa?

To, jak często wyprowadzamy psa, ma bardzo duży wpływ na jego zdrowie. Istnieje wiele mitów dotyczących spacerów z czworonogiem, które należy obalić. Spacer raz dziennie nie wystarczy. Chociaż niektóre psy dobrze czują się przy dwóch wyjściach dziennie, dla większości i to będzie zbyt mało. Optymalną liczbą, niezależnie od rasy psa, będą minimum trzy spacery, w tym jeden długi, ponad godzinny. W przypadku szczeniąt, liczba ta wzrasta - mały pęcherz nie jest w stanie wytrzymać tylu godzin. Zdecydujmy się więc na kilka krótszych wyjść.

Jak powinien wyglądać spacer z psem?

Chociaż jesienią i zimą wiele osób woli domowe ciepło, od chłodu panującego na zewnątrz, opiekunowie czworonogów muszą się zmusić do kilku wyjść dziennie. Pierwsze - poranne - nie musi być bardzo długie. Kilkanaście minut powinno wystarczyć. Ten wieczorny powinien być relaksacyjny, niepośpieszny. Najlepiej w otoczeniu natury. Pies musi mieć codziennie przynajmniej jeden długi spacer. Niektórym czworonogom wystarczy pół godziny, ale są rasy, dla których godzina to będzie za krótko. Las, park, zadrzewiona aleja - opcji i tras jest wiele. W miarę możliwości warto unikać spacerowania przy samej ulicy.

Tych błędów nie popełniaj

Są zasady, które każdy właściciel psa powinien znać. I są błędy, których pod żadnym pozorem nie powinien popełniać. Po pierwsze - przerwa między spacerami nie może być dłuższa niż 12 godzin. Po tym czasie zwierzę bardzo się męczy. Męczy się też na zbyt krótkiej smyczy. Zadbajmy, żeby spacer był komfortowy. Właściciele powinni zwracać uwagę na swoje zwierzaki podczas całego spaceru. Tak, żeby psy nie zjadły czegoś, co może im zaszkodzić.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta