UrodaIntensywny kolor włosów farbowanych i skuteczna pielęgnacja w jednym

Intensywny kolor włosów farbowanych i skuteczna pielęgnacja w jednym

Intensywny kolor włosów farbowanych i skuteczna pielęgnacja w jednym
Źródło zdjęć: © 123RF
01.09.2014 10:07, aktualizacja: 12.09.2014 12:34

Kobiety nie muszą już wybierać pomiędzy intensywnym kolorem a dobrą kondycją włosów farbowanych.

Kobiety nie muszą już wybierać pomiędzy intensywnym kolorem a dobrą kondycją włosów farbowanych. Nowa linia do pielęgnacji i stylizacji NIVEA Color Care&Protect z Kompleksem Color Oil dba o właściwą pielęgnację i odżywienie włosów po koloryzacji, pomagając utrzymać kolor 2 razy dłużej.

Blond, rude, kasztanowe, mahoniowe… Piękne, zadbane włosy o intensywnym kolorze pełnym blasku stanowią oprawę każdej urody. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość Polek - aż 64% farbuje włosy. Ze świeżym kolorem czujemy się piękniejsze i bardziej atrakcyjne, gotowe podbijać świat. Ale bez względu na to, jak dobrze włosy wyglądają tuż po koloryzacji, farbowanie niesie za sobą także niebezpieczeństwo zniszczenia i osłabienia włosów, zwłaszcza, gdy koloryzujemy je regularnie. Dlatego naukowcy NIVEA opracowali innowacyjną linię kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów farbowanych NIVEA Color Care&Protect. Kosmetyki te jednocześnie dbają o długotrwałą ochronę koloru włosów farbowanych oraz ich intensywną pielęgnację.

Koloryzacja czy dobra kondycja włosów?

Kobiety dotychczas często musiały stawać przed dylematem - piękny kolor włosów czy ich dobra kondycja? Proces farbowania uszkadza bowiem zewnętrzną warstwę lipidową włosów. Przy niewłaściwej pielęgnacji włosy farbowane szybciej tracą blask, stają się przesuszone, łamliwe, niepodatne na stylizacje. Dodatkowo, częste mycie, działanie promieni UV, intensywna stylizacja potęgują mechaniczne uszkodzenia powierzchni włosów, w konsekwencji prowadząc do tego, że stają się one matowe i szorstkie. Z tych m. in. powodów jest nam także trudniej utrzymać na dłużej kolor uzyskany po farbowaniu. Dlatego eksperci NIVEA tworząc nową linię do pielęgnacji włosów farbowanych, zadbali o to, by kosmetyki zapewniały przede wszystkim odpowiednie odżywienie i wzmocnienie włosów po koloryzacji, by były one mniej podatne na uszkodzenia, gładsze, a tym samym mogły dłużej zachować intensywny kolor. „Innowacyjny Kompleks Color Oil z olejkiem z orzechów makadamia zawarty w kolekcji NIVEA Color Care&Protect i filtry chroniące przed
promieniowaniem UV wspomagają proces uszczelniania powierzchni włosów podczas codziennej pielęgnacji i utrzymanie koloru na dłużej.” – wyjaśnia dr Nathalie Sors, ekspert Działu Rozwoju Produktu NIVEA Hair Care & Styling.

Koniec kompromisów – nowa jakość pielęgnacji i stylizacji włosów farbowanych

Farbując włosy, nie musimy już zatem wybierać pomiędzy ich kolorem a dobrą kondycją. Z nową linią NIVEA Color Care&Protect możemy cieszyć się jednocześnie kolorem pełnym blasku i pięknymi, odpowiednio odżywionymi włosami. Kompleks Color Oil z drogocennym olejkiem z orzechów makadamia, płynna keratyna oraz filtry chroniące przed promieniowaniem UV zawarte w nowych kosmetykach pomogą zatroszczyć się kompleksowo o właściwe wzmocnienie, odżywienie i ochronę włosów farbowanych przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym promieni słonecznych.

W skład kolekcji NIVEA Color Care&Protect wchodzą:

Szampon NIVEA Color Care&Protect
Dba nie tylko o oczyszczenie włosów, ale wspiera także ich odżywienie, pomagając zachować włosom zdrowy wygląd i blask. Jego innowacyjna formuła zawiera Kompleks Color Oil z olejkiem z orzechów makadamia, filtry chroniące przed promieniowaniem UV i płynną keratynę.

Odżywka NIVEA Color Care&Protect
Intensywnie odżywia włosy podczas codziennego mycia. Zawiera Kompleks Color Oil z olejkiem z orzechów makadamia, filtry chroniące przed promieniowaniem UV i płynną keratynę. Ułatwia rozczesywanie i chroni kolor przed wypłukaniem dwa razy dłużej. Dba o głębokie nawilżenie włosów, pozostawiając je miękkie i gładkie.

Pianka i lakier NIVEA Color Care&Protect
Nowa pianka i lakier także pomagają chronić kolor i dbać o kondycję włosów farbowanych. Zawierają filtry chroniące przed promieniowaniem UV oraz olejek z orzechów makadamia, dlatego zatroszczą się nie tylko o 24-godzinne utrwalenie fryzury, ale także o dodatkową ochronę koloru przed czynnikami zewnętrznymi - gorącą stylizacją oraz promieniowaniem słonecznym.

Źródło artykułu:Informacja prasowa