Blisko ludziInternautka nie ma pieniędzy na prezent dla dzieci. Nie wie, co zrobić

Internautka nie ma pieniędzy na prezent dla dzieci. Nie wie, co zrobić

Internautka nie ma pieniędzy na prezent dla dzieci. Nie wie, co zrobić
Źródło zdjęć: © PAP

28.11.2018 14:33, aktual.: 28.11.2018 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Wyszło mi, że mam 100 zł na prezenty dla dwójki dzieci. Wiem, że to mało, ale ciężko mi wyciułać więcej" – pisze zrozpaczona internautka. Okazuje się, że podobny dylemat ma wiele polskich rodzin. Oto jak sobie z nim radzą.

Na naszym forum Kafeteria WP popularność zyskuje wątek, w którym jedna z internautek opisuje swoje problemy finansowe. Kobieta ubolewa nad tym, że zbliżają się Mikołajki, a ona nie ma pieniędzy na prezenty dla swoich dzieci. "Grudzień jest ciężkim miesiącem, sama nie wiem jak to pogodzę. Wyszło mi, że mam 100 zł na prezenty dla dwójki dzieci. Wiem, że to mało, ale ciężko mi wyciułać więcej" – czytamy. Po chwili dodaje, że kupiła już pociechom kurtki i buty zimowe i zwyczajnie nie może sobie pozwolić na więcej. Pyta inne forumowiczki o kwotę, jaką przeznaczają na prezenty dla dzieci.

Okazuje się, że podobny problem ma wiele rodzin. Panie podkreślały, że 100 zł to mimo wszystko całkiem sporo pieniędzy i można za tę kwotę kupić bardzo fajne prezenty. Zaznaczały również, że w grudniu sklepy organizują zawsze korzystne promocje na zabawki, co powoduje, że zestaw klocków Lego można upolować nawet za 50 zł.

"Pochodź po marketach. Ja dziś w Lidlu widziałam grę planszową po 12 zł, to już coś. Do tego łakocie i symboliczny prezent już jest" – pisała jedna z forumowiczek. Inna dodała, że nie należy przyzwyczajać dzieci do drogich prezentów i zaznaczyła, że sama, mimo że nie narzeka na brak pieniędzy, planuje kupić pociechom podarunki w podobnej kwocie.

Internautki radziły również, że warto być kreatywnym i przygotować prezenty samodzielnie. Innym rozwiązaniem może być całkowita rezygnacja z mikołajkowych prezentów lub ograniczenie ich np. do czekoladek. Pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy, co sprawi, że budżet na gwiazdkowe podarunki będzie znacznie wyższy.

Z zeszłorocznego raportu przeprowadzonego przez Deloitte wynika, że Polacy przeznaczyli na prezenty świąteczne w 2017 roku 451 zł. Ponadto, według Instytutu Monitorowania Mediów, aż 42 proc. grudniowych publikacji na temat prezentów dotyczy upominków dla dzieci.

Jakie jest Wasze podejście do prezentów mikołajkowych? Podziel się swoimi doświadczeniami przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (113)
Zobacz także