FitnessIntymny poradnik podróżujących kobiet

Intymny poradnik podróżujących kobiet

Intymny poradnik podróżujących kobiet
Źródło zdjęć: © 123RF
11.08.2018 15:34

Czas wakacji to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Ale także moment, kiedy łatwiej nabawić się infekcji, także tych intymnych. Warto przestrzegać kilku zasad, aby nie wrócić z niechcianą pamiątką.

Jak pokazują badania, 60% Polek kiedykolwiek doświadczyła infekcji intymnych. Przyczyn może być wiele, zaczynając od nieodpowiedniej higieny, a kończąc na wysokich temperaturach, długich podróżach czy kąpielach w basenie. Te czynniki sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów. Przyczyną infekcji są przede wszystkim zmiany w składzie mikroflory pochwy i zmniejszenie ilości pałeczek kwasu mlekowego, o które znaczenie łatwiej latem, m.in. ze względu na wysokie temperatury.

Infekcja bakteryjna a grzybicza

Pomiędzy objawami obu infekcji zachodzą pewne podobieństwa. Zarówno przy infekcjach bakteryjnych, jak i grzybiczych, występują upławy, zmiana zapachu wydzieliny z pochwy, dodatkowo może wystąpić obrzęk okolic intymnych. Oprócz tego, w obu przypadkach może dojść do pieczenia, świądu i bólu przy stosunku. Największa różnica dotyczy wyglądu upławów, na jej podstawie jesteśmy w stanie nawet sami postawić wstępne rozpoznanie.

- Upławy przy infekcji grzybiczej mają białą, serowatą postać i słodkawą woń. Przy zakażeniu bakteryjnym są bardziej szare, żółte o charakterystycznym gnilnym lub rybim zapachu. Jednakże na podstawie samej obserwacji nie można w 100% stwierdzić, z jaką infekcją mamy do czynienia.– tłumaczy dr Grzegorz Południewski, ginekolog i ekspert portalu "Zdrowa ONA”.

Dlatego warto skontaktować się z lekarzem. Rozpozna nam infekcję i zaproponuje odpowiednie leczenie.

6 "intymnych” zasad na wakacjach:

  1. Zaplanuj swoją podróż: przed wyjazdem zgłoś się do lekarza ginekologa i skonsultuj z nim, w jaki sposób możesz zabezpieczyć się przed infekcjami intymnymi w podróży.
  2. Korzystanie z publicznej toalety: warto przede wszystkim pamiętać o niesiadaniu na desce, bądź korzystaniu z papierowych podkładek higienicznych. Można skorzystać także ze specjalnych wilgotnych chusteczek do higieny intymnej.
  3. Wanna kontra prysznic: zdecydowanie częściej niż w innych porach roku korzystajmy z prysznica zamiast wanny. Pamiętajmy również o tym, że przy higienie okolic intymnych należy zachować zdrowy umiar i nie myć ich zbyt często (co może skutkować wypłukaniem dobrej flory bakteryjnej), ale też nie zapominać o tym kompletnie z powodu błogiego lenistwa.
  4. Kąpiele w morzu, jeziorze, basenie: po kąpielach nigdy nie używajmy wspólnych czy wilgotnych ręczników, a po wspólnych kąpielach w publicznych kąpieliskach dokładnie umyj miejsca intymne.
  5. Zdrowa moda na plażę: zwracajmy również uwagę na tkaniny, z jakich wykonana jest bielizna, czy stroje kąpielowe noszone latem. Wybierajmy te naturalne i oddychające. Ubrania ze sztucznych tworzyw, mogą sprawić, że grzyby i bakterie będą miały bardziej sprzyjające środowisko do rozwoju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:newsrm.tv
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także