Trwa ładowanie...

Jagoda Grondecka okrzyknięta bohaterką. Z narażeniem życia pomogła Afgańczykom uciec do Polski

Jagoda Grondecka to polska dziennikarka związana z "Krytyką Polityczną", która wykazała się niezwykłą odwagą, relacjonując na bieżąco dramatyczną sytuację w Kabulu. Okazuje się, że Jagoda Grondecka uratowała także kilka żyć, pomagając wydostać się Afgańczykom z owładniętego chaosem kraju.

Jagoda Grondecka okrzyknięta bohaterkąJagoda Grondecka okrzyknięta bohaterkąŹródło: Instagram.com
dabkr5d
dabkr5d

Jagoda Grondecka jest w ostatnim czasie najchętniej cytowaną dziennikarką w kraju. Jako jedyna reporterka została w Afganistanie i według ostatnich doniesień, ma wracać w czwartek. Okazuje się, że nie ograniczyła się do działalności dziennikarskiej.

Jagoda Grondecka - kim jest?

Jagoda Grondecka to dziennikarka, która w Kabulu przebywała jako korespondentka "Krytyki Politycznej". Jest iranistką, absolwentką Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Doświadczenie zdobywała m.in. w ambasadach RP w Teheranie i Islamabadzie. W swoich relacjach opowiadała, że za jej oknem słychać strzały. Tak mówiła o swoim bezpieczeństwie w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" kilka dni temu.

- Talibowie zapewniają też, że zagraniczni dziennikarze będą bezpieczni i że będziemy mogli wykonywać swoją pracę, ale trudno w to uwierzyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wiele afgańskich dziennikarzy i dziennikarek zginęło w ciągu ostatnich miesięcy. Na pewno będzie im zależało, by świat nie dowiedział się o ich nadużyciach - stwierdziła.

dabkr5d

"Jesteś bohaterką"

Okazuje się, że relacjonowanie sytuacji w Kabulu to niejedyna działalność dziennikarki. Wczoraj na Facebooku reżyserki zajmującej się tematyką Afganistanu, Justyny Tafel, pojawił się następujący wpis:

"Jagoda Grondecka jest nie tylko wspaniałą dziennikarką, ale bohaterką, która dzisiaj w nocy pomogła dziesiątkom afgańskich bohaterskich rodzin z "polskiej listy" przetrwać godziny przepychanek z talibami pod bramą lotniska w Kabulu i bezpiecznie przedostać się do środka. Była jedyną osobą z Polski, która była z nimi po tamtej stronie, pomagała odnaleźć właściwą bramę, siebie nawzajem, nie stracić nadziei a następnie przebić się do samej bramy wśród bijących Talibów. Dziękuję Jagoda - uratowałaś życia". Komentujący namawiają do wspierania Patronite Jagody Grondeckiej.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Grondecka koczuje w Afganistanie. Jest deklaracja rządu

dabkr5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dabkr5d