Trwa ładowanie...

Jagodzianki droższe niż u Gessler. Cena zaskakuje

Właśnie rozpoczął się sezon na jagody, a w cukierniach i piekarniach pojawia się coraz więcej jagodzianek. Brwinowski lokal przebił ceną jagodzianek wypieki od Magdy Gessler. Za jedną drożdżówkę trzeba zapłacić 10 zł.

Share
Cena za jagodzianki sięga 10 zł za sztukę
Cena za jagodzianki sięga 10 zł za sztukęŹródło: Materiały WP
d3524ez

Czytelniczka redakcji WP Kobieta przysłała do nas paragon z niedzielnych zakupów. Pochodzi on z podwarszawskiej cukierni Jarzyna w Brwinowie. Za 6 jagodzianek trzeba było zapłacić aż 60 zł, czyli 10 zł za jedną sztukę.

W wakacje ruszamy z akcją #pokażparagon. Wysyłajcie nam swoje "paragony grozy" lub "paragony łagodności". Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl

Kosmiczna cena jagodzianek

Zapomnijcie o jagodziankach za 4-5 zł za sztukę. Tegoroczne wakacje z pewnością nie będą należały do najtańszych, o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie otrzymując paragony od naszych czytelników. Okazuje się jednak, że nie tylko ryby w nadmorskich lokalach i gofry są kosmicznie drogie, ale też jagodzianki w mniejszych miejscowościach.

d3524ez

Cukiernia Jarzyna to najpopularniejsza cukiernia w Brwinowie. Cieszy się dobrą opinią, ceny nigdy nie były tam najniższe, ale wypieki są świetnej jakości.

- O jagodziankach od Jarzyny słyszałam już wiele. Postanowiłam sama ich spróbować i na przyjście znajomych kupiłam kilka sztuk. Nie patrzyłam na cenę, bo nawet nie przyszło mi do głowy, że będą droższe niż 4-5 zł za sztukę - relacjonuje czytelniczka WP Kobieta.

Jagodzianki droższe niż u Magdy Gessler

Do tej pory głośno było o wypiekach od Magdy Gessler, które sprzedaje w swojej cukierni Słodki Słony w Warszawie. Tam za drożdżówkę trzeba zapłacić ok. 9 zł. Wiele osób podkreśla jednak, że smak i jakość są nie do podrobienia. Właściciel cukierni Jarzyna przebił już znaną restauratorkę i za jagodzianki należy zapłacić 10 zł.

d3524ez

- Przeraziłam się, gdy zobaczyłam paragon. Ostateczna kwota to 104 zł, ponieważ kupiłam jeszcze 4 malutkie desery po 11 zł za sztukę. W drodze do domu zjadłam jedną kosmicznie drogą jagodziankę i trzeba przyznać, że jest naprawdę bardzo smaczna. Ciasto jest idealne, w środku jest mnóstwo jagód. Nie jest to dżem jagodowy ani coś podobnego, tylko prawdziwe owoce - dodaje czytelniczka.

Obecnie na targowiskach cena za jagody wynosi ponad 20 zł/kg. Trochę taniej można kupić je przy leśnych drogach. Wówczas cena oscyluje w granicach 15 zł/kg.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Paragon z cukierni Jarzyna
Jagodzianki z cukierni Jarzyna Materiały własne
Jagodzianki z cukierni JarzynaŹródło: Materiały własne
Jagodzianki z cukierni Jarzyna Materiały WP
Jagodzianki z cukierni JarzynaŹródło: Materiały WP

Nie tylko bób. Najlepsze produkty sezonowe na lato

d3524ez

Podziel się opinią

Share
d3524ez
d3524ez
Strona Główna WP