GwiazdyJak dziś wygląda Łukasz Wiewiórski? Co słychać u "Kena" z "Big Brothera"?

Jak dziś wygląda Łukasz Wiewiórski? Co słychać u "Kena" z "Big Brothera"?

Agnieszka Frykowska, Łukasz Wiewiórski
Agnieszka Frykowska, Łukasz Wiewiórski
Źródło zdjęć: © AKPA
08.09.2021 14:01

Łukasz Wiewiórski w trzeciej edycji polskiego "Big Brothera" zdobył sławę jako "Ken", a później zniknął. Jak obecnie wygląda życie amanta, który na oczach całej Polski wylądował z "Frytką" w jacuzzi?

"Wiek: 45 lat. Wzrost: 192 cm. Oczy: piwne. Włosy: szatyn. Sylwetka: proporcjonalna" - tak na stronie jednej z agencji aktorskich można przeczytać o Łukaszu Wiewiórskim.

Łukasz Wiewiórki "Ken" - co u niego słychać?

Łukasz, którego miłosnymi perypetiami w domu Wielkiego Brata w 2002 roku ekscytowała się cała Polska, wciąż wielu osobom kojarzy się z przełamywaniem tabu.

Agnieszka Frykowska, Łukasz Wiewiórski
Agnieszka Frykowska, Łukasz Wiewiórski© AKPA

To on, jako pierwszy uczestnik telewizyjnego show w naszym kraju, uprawiał seks na oczach milionów widzów (a przynajmniej tak myślano). Jego ówczesne zabawy w jacuzzi z Agnieszką (Mają) Frykowską przeszły do historii telewizji. Dopiero po latach wyszło na jaw, że związek "Kena" z "Frytką" był jedynie wyreżyserowaną ustawką.

"Media donosiły o stosunku seksualnym, którego nie było! (...) W eter poszła informacja, że bzykaliśmy się na wizji jak króliki, a mnie okrzyknięto dziwką wszech czasów" - pisała Frykowska w swej książce "Pokonaj siebie".

Po zakończeniu programu słuch o "Kenie" dość szybko zaginął.

Co się stało z Kenem?

Po studiach magisterskich w Wyższej Szkole Ekonomicznej Łukasz pracował w firmie leasingowej na stanowisku kierownika jednego z działów. Wciąż jednak nie był to szczyt jego ambicji. Wiewiórski marzył o karierze w show-biznesie. Widząc, jak szybko mija popularność, którą niewątpliwie zdobył po udziale w "Big Brotherze", postanowił zgłosić do programu TVN "Wyprawa Robinson".

Wraz z grupą siedemnastu śmiałków wyruszył na jedną z bezludnych wysp Malezji. Uczestnicy musieli sami zapewnić sobie dach nad głową, pożywienie, codziennie zmagając się ze swoimi słabościami. Ci, którzy rozpoznali w zawodniku przystojnego "Kena", nie wierzyli własnym oczom. Jak on sobie poradzi w tak ekstremalnych warunkach w samym środku dżungli? Na szczęście nie musieli długo się nad tym zastanawiać. Odpowiedź przyszła szybciej, niż się spodziewali. Łukasz wytrzymał na wyspie jedynie 8 dni (dla porównania, zwyciężczyni Katarzyna Drzyżdżyk przetrwała 55 dni). Jako jedyny ze wszystkich uczestników dobrowolnie zrezygnował z dalszego udziału w reality-show.

Powodem jego odejścia miał być konflikt, który wybuchł na wyspie m.in. po tym, jak zabił węża. "Ken" dodał również, że nie wziął udziału w "Wyprawie Robinson" jedynie dla pieniędzy, a wygrana w wysokości 100 tysięcy złotych przyda się innemu uczestnikowi. Na koniec stwierdził, że skończyła się era ślicznego Kena, a jego miejsce zajął po prostu Łukasz.

Chciał być aktorem i modelem

Łukasz Wiewiórski jeszcze w trakcie emisji show, nie krył, że marzy o karierze modela i aktora. Po opuszczeniu domu Wielkiego Brata współpracował z agencją United For Models, ale nie odniósł wielkiego sukcesu. Jego zdjęcia ukazywały się głównie w gazetkach promocyjnych tzw. sieciówek oferujących odzież w przystępnych cenach.

Satysfakcji ani dużych pieniędzy nie przyniosły mu też próby podboju polskiego rynku filmowego. Po kursie aktorskim w studiu "Grupa XXI" dostawał jedynie oferty... zasiadania na widowni różnego rodzaju programów telewizyjnych. Choć chwali się w sieci wieloma umiejętnościami (gra na perkusji, jeździ konno, pływa i nurkuje, uprawia akrobatykę, snowboard i koszykówkę, a nawet jest... masażystą) wciąż czeka, by zrealizować swe marzenia o karierze.

Co dziś robi Ken z "Big Brothera"?

Jak udało się ustalić portalowi "Pomponik", obecnie Łukasz "Ken" Wiewiórski pracuje przy produkcji reklam "foodowych" jako... model dłoni. To jego dłonie krojące kurczaka czy mieszające grochówkę widać w filmikach reklamujących znaną firmę produkującą zupy i sosy w proszku.

Na początku września na profilu Łukasza na Facebooku pojawiło się krótkie nagranie z planu miniserialu satyroklerycznego "Ekler" - komedii inspirowanej działalnością ojca Tadeusza Rydzyka i Telewizji Trwam. "Już niebawem na YouTube" - napisał "Ken" pod filmikiem. Wciąż nie wiadomo jednak, jaka jest rola Łukasza w tej produkcji.

"Big Brother" jest jednym z najpopularniejszych programów rozrywkowych na świecie. Emitowany w kilkudziesięciu krajach, doczekał się niemal statusu kultowej produkcji, która jako pierwsza przekroczyła granicę tabu. Polska również ma na koncie kilka edycji tego kontrowersyjnego programu. Uczestnicy zamknięci byli w specjalnie przystosowanym domu, który naszpikowano kamerami i czułymi mikrofonami. Nie było miejsca, gdzie mogliby się skryć przed wszędobylskim Wielkim Bratem. Dodatkowo zawodnicy reality-show nie mieli kontaktu ze światem zewnętrznym oraz swoimi bliskimi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!