Trwa ładowanie...
d2gxtd2

Jak pozbyć się pryszczy? Szybkie sposoby na pryszcze i walkę z trądzikiem

Podstawą walki z pryszczami i trądzikiem jest właściwa pielęgnacja cery na co dzień, a także umożliwienie jej regeneracji za pomocą np. kremów nawilżających. Jednak czasem musimy stawić czoła niespodziewanym wypryskom, które psują nam plany. Jak sobie z nimi poradzić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdy na twarzy pojawi się pryszcz, nie należy go wyciskać!
Gdy na twarzy pojawi się pryszcz, nie należy go wyciskać! (Shutterstock.com)
d2gxtd2

Jak pozbyć się pryszczy – szybkie sposoby na wypryski

Gdy nagle na twarzy pojawią się niechciane zmiany ropne, możemy w szybki sposób zatrzymać dalszy ich rozwój lub znacznie zmniejszyć pojedyncze pryszcze. Pamiętajmy, aby przed każdym z tych zabiegów usunąć makijaż i dokładnie oczyścić twarz.

1. Lód na pryszcze to szybki sposób na zmniejszenie stanu zapalnego, jaki powstaje w zanieczyszczonych porach skóry. Prawidłowo wykorzystany lód zmniejszy zaczerwienienie i złagodzi obrzęk, na skutek czego pryszcz powinien zmaleć. Zabieg należy wykonać, owijając kostkę lodu w ściereczkę lub cienki ręcznik i przygotowany okład przytrzymać na pryszczu przez 5 – 10 minut.
3. Parówka na pryszcze, czyli kąpiel parowa, której zadaniem jest otworzenie porów skóry twarzy. Do oczyszczenia porów skóry i usunięcia zalegających w nich zanieczyszczeń wystarczy parówka z czystej wody. Jeśli na powierzchni skóry znajdują się zmiany trądzikowe i pryszcze, warto dodać do parówki tymianek albo kwiat lipy, które zdezynfekują cerę i zmniejszą stan zapalny.
3. Soda oczyszczona na pryszcze – jeśli na twarzy pojawił nam się uciążliwy pryszcz (lub, co gorsza, kilka wykwitów), możemy przygotować swego rodzaju maść, którą naniesiemy punktowo na zmiany skórne. Wystarczy rozmieszać sodę z niewielką ilością wody, aby uzyskać papkę o odpowiedniej do miejscowego zaaplikowania na twarz konsystencji. Jeśli mamy cerę trądzikową, lepiej od razu przygotować peeling lub maseczkę z sody oczyszczonej.

d2gxtd2

Jak pozbyć się pryszczy – podstawy pielęgnacji skóry z wypryskami

Pierwszym krokiem na drodze do ograniczenia wysypów trądziku jest codzienna pielęgnacja, a więc oczyszczanie twarzy z makijażu, dokładne mycie w celu pozbycia się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, a następnie przecieranie skóry tonikiem, by zamknąć pory i usunąć wszelkie pozostałości zabrudzeń. Nie zapominajmy też o nawilżaniu cery odpowiednim, lekkim kremem, który wspomoże jej regenerację i normalizację zachodzących w skórze procesów. Kilka razy w tygodniu warto też korzystać z maseczek i peelingów, które możemy przygotować w domu.

Zamiast całkowicie zawierzać gotowym kosmetykom na trądzik, warto wypróbować domowe kosmetyki. W przypadku produktów kupowanych, szczególnie tych, których wcześniej nie było okazji wypróbować, istnieje ryzyko, że niekorzystnie zadziałają na naszą skórę, podrażniając ją i nadmiernie wysuszając.

Jak pozbyć się pryszczy – maseczki i peelingi przeciw trądzikowi

Maseczki oczyszczające do cery problematycznej powinny dokładnie oczyszczać pory, działać antyseptycznie, radzić sobie z zaskórnikami, a także dostarczać skórze twarzy ważnych substancji odżywczych. Warto wypróbować:

Bogatą ofertę maseczek do twarzy znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Cera trądzikowa lub podatna na pryszcze powinna być regularnie złuszczana. W tym celu możemy wykorzystać domowe peelingi na twarz, które w przypadku cery z trądzikiem powinny być peelingami enzymatycznymi.

d2gxtd2

Podziel się opinią

Share
d2gxtd2
d2gxtd2