Parówka na twarz – szybki sposób na walkę z trądzikiem
Parówka na twarz to świetny domowy sposób na walkę z niedoskonałościami. Najbardziej popularna – parówka na trądzik – jest również najskuteczniejsza i najłatwiejsza w przygotowaniu. Jak zrobić parówkę, która spełni nasze oczekiwania i wywabi nas od krępującego problemu?
14.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 15:36
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Parówka na twarz – dla kogo?
Parówka na twarz idealnie nadaje się dla właścicielek cery tłustej i cery mieszanej, która ma największą tendencję do występowania krost, trądziku oraz zaskórników. Parówka na wągry skutecznie zmniejsza występowanie wyprysków, rozszerza i oczyszcza pory i doskonale wspomaga wszystkie działa pielęgnacyjne (odżywiona i czysta skóra lepiej przyswaja drogocenne witaminy i minerały zawarte w kosmetykach do twarzy). Parówka na trądzik odblokowuje zatkane łojem pory i usuwa zebrane w nich zanieczyszczenia. Wpływa również na mikrokrążenie, poprawia koloryt skóry i zmniejsza jej skłonność do pojawiania się stanów zapalnych.
Jak zrobić parówkę na twarz?
Parówka na twarz to nic skomplikowanego. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie wody. To tradycyjna parówka na trądzik, której główne działanie pomaga w usuwaniu ropnych krost. Jeśli jednak chcemy zrobić parówkę na konkretny problem, wystarczy do zagotowanej wody dodać odpowiednich ziół:
- parówka na trądzik – wystarczy tymianek lub kwiat lipy;
- parówka na rozszerzone pory – szałwia;
- parówka na błyszczenie cery – skrzyp polny;
- parówka na poprawę ukrwienia – pokrzywa lub rozmaryn.
Parówka na twarz nie musi być stosowana codziennie. Dla skóry normalnej wystarczy skorzystać z niej raz na tydzień, dla cery suchej – nawet raz na dwa tygodnie. Wyjątkiem jest parówka na trądzik, która najlepsze rezultaty przyniesie, jeśli będziemy poddawać się jej działaniu nawet trzy razy w tygodniu. Wszystko zależy od kondycji cery i problemu, z jakim się zmagamy.
Parówka na twarz – krok po kroku
Parówka na twarz przyniesie najlepsze efekty, jeśli zastosujemy szereg prostych czynności wspomagających.
- Demakijaż – usunięcie wszystkich zanieczyszczeń ze skóry twarzy to podstawa.
- Parówka na twarz – najlepiej zasłonić twarz ręcznikiem i trzymać ją około 30-40 cm nad strumieniem pary.
- Parówka na trądzik – twarz poddajemy zabiegowi przez maksymalnie 15 minut.
- Osuszyć twarz ręcznikiem – uwaga! Nie należy pocierać twarzy! Może to doprowadzić do powstania podrażnień i zbyt szybko wysuszyć skórę.
- Tonik – jego użycie pomoże nam pozbyć się bakterii.
- Maseczka – nałożenie nawilżającego i odżywczego kosmetyku znacznie poprawi kondycję cery.
- Przez godzinę po zrobieniu parówki na twarz należy unikać chłodnego powietrza.
Parówka na twarz – efekty
Parówka na trądzik przyniesie oczekiwane rezultaty (oczyszczona skóra twarzy, odblokowane pory, usunięcie nadmiaru sebum, przywrócenie właściwego kolorytu cery), jeśli będzie stosowana regularnie, przy zachowaniu podstawowych zasad higieny.
Parówka na trądzik – przeciwwskazania
Cera wrażliwa, cera alergiczna i cera naczynkowa muszą się obejść bez stosowania parówki na twarz. Wszystko przez to, że para rozszerza naczynka, co może doprowadzić do powstania trądzika rożowatego. Parówka na trądzik jest wykluczona również gdy mamy problemy z miażdżycą i nadciśnieniem, jaskrą oraz silnymi stanami zapalnymi skóry.