Jak pozbyć się sierści z ubrań?
Sierść na ubraniach to problem, który dotyczy właścicieli zarówno psów, jak i kotów. Okres intensywnego linienia przypada na miesiące wiosenne i jesienne – wtedy odzież, zwłaszcza ciemną, trzeba dokładnie czyścić przed każdym wyjściem z domu. Szybkie, łatwe i skuteczne usuwanie sierści z garderoby jest możliwe dzięki kilku sprawdzonym sposobom, które można wykorzystać w domu.
17.07.2018 | aktual.: 29.03.2019 11:15
Jak pozbyć się sierści z ubrań domowymi metodami?
Sierść, która unosi się w powietrzu i zalega na tapicerce czy wykładzinach, ma silne właściwości elektrostatyczne, dlatego niełatwo się z nią uporać.
- Rolka z taśmą samoprzylepną
Usuwanie psiej sierści to zadanie dla rolki z taśmą samoprzylepną. Gadżet taki jest do kupienia w każdym większym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego i kosztuje nie więcej niż kilka złotych. Taśma umieszczona na plastikowym uchwycie zbiera włoski i inne drobne zanieczyszczenia w czasie, gdy obraca się rolką po tkaninie. Kiedy już pokryje się sierścią, wystarczy zdjąć wierzchnią warstwę, bo pod spodem znajduje się kolejna. Klej z taśmy nie przenosi się na ubrania i nie pozostawia na nich żadnych śladów, a wałek po zużyciu można wymienić na nowy. Jak się pozbyć sierści z ubrań, kiedy akurat zabraknie wkładów do rolki? Zamiast niej sprawdzi się zwykła taśma pakowa, którą można obkleić wokół dłoni i przy jej pomocy oczyścić materiał.
Usuwanie sierści psa i kota jest teraz łatwe i szybkie dzięki produktom z WP radarOkazji.
- Wilgotna gumowa rękawiczka
Jeszcze tańsza i równie skuteczna metoda usuwania psiej sierści polega na zbieraniu jej dłonią w gumowej rękawiczce, od czasu do czasu moczonej w misce z wodą. Guma przyciąga do siebie owłosienie i nie wzbija go w powietrze. Co więcej, nadaje się do wielokrotnego użytku. Dlatego też – podobnie jak silikon – do służy do produkcji specjalnych szczotek czyszczących powierzchnie z sierści psa oraz kota.
Jak pozbyć się sierści z ubrań podczas prania?
Pokrytych sierścią ubrań nie wystarczy włożyć do pralki, by uniknąć konieczności czyszczenia odzieży po wyschnięciu. Włosy czworonoga nie trafiają do odpływu wraz z brudną wodą, lecz osiadają na całym praniu. Są jednak sposoby na pozbycie się tego problemu. Jednym z nich jest zastosowanie płynu antystatycznego, który znacznie ułatwia wypłukiwanie sierści z tkanin, ponieważ sprawia, że zgromadzony na nich ładunek elektryczny ulega zneutralizowaniu. Płyn taki można zastąpić odrobiną octu, który nie wchodzi w niepożądane interakcje ani z proszkiem, ani z żadnym skoncentrowanym preparatem do prania. Co więcej, w połączeniu ze środkiem piorącym nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Zarówno płyn antystatyczny, jak i ocet sprawiają, że odzież tuż po praniu staje się nie tylko mniej podatna na zbieranie sierści z otoczenia, ale także miękka i niezwykle przyjemna w dotyku.
Sierści z ubrań podczas prania można się pozbyć także dzięki specjalnym kulom antykłaczkom z wypustkami. Działają one na zasadzie rzepu i wyłapują wszelkie osadzające się na ubraniach włoski i nitki, a przy tym potrafią usunąć lekkie zmechacenia materiału. Jednocześnie jednak nie przyczepiają się nawet do wełnianych swetrów ani nie niszczą delikatnych tkanin.