Jak prawidłowo wieszać lampki na choince? Do tej pory robiłeś to źle

Jak prawidłowo wieszać lampki na choince? Do tej pory robiłeś to źle

Jak prawidłowo wieszać lampki na choince? Do tej pory robiłeś to źle
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Ermel
07.12.2017 16:07, aktualizacja: 08.12.2017 11:59

Ubraliście już choinkę? Charakterystyczne drzewko to nieodłączny element Bożego Narodzenia, którego większość z nas nie może się doczekać. Jedni ubierają ją już na początku grudnia, inni twierdzą, że to przesada i czekają aż do Wigilii. W każdym razie jedno jest pewne - wybór drzewka i ozdób nie należy do najłatwiejszych. Tak samo jak ubieranie choinki - szczególnie jeśli w grę wchodzą plączące się sznury światełek. To najmniej lubiana przez ciebie część przygotowań? Pewnie dlatego, że źle wieszasz światełka. Mamy dla ciebie prostszy sposób.

Projektant wnętrz Francesco Bilotto twierdzi, że większość z nas robiła to źle przez całe życie. Najczęściej zaczynamy przystrajanie choinki lampkami od dołu i pniemy się ku jej czubkowi. Czyli wieszamy je horyzontalnie. A powinniśmy robić to wertykalnie. Zobaczcie to krótkie nagranie.

Projektant zaczyna wieszanie lampek od czubka choinki pionowo w dół. Następnie zostawia ok. 8-10 cm w lewo i jedzie do góry. "W ten sposób każda końcówka twojego drzewka, od gałązki do gałązki, będzie rozświetlona" - mówił w wywiadzie dla "HouseBeautiful.com".

I choć Bilotto twierdzi, że w ten sposób światełka będą ładnie wyeksponowane na choince, nie zakryje ich żadna gałązka, a drzewko będzie regularnie rozświetlone, większość z nas nadal będzie ją stroić po swojemu.

Zobacz także: Opakowanie ma znaczenie. Sposoby na pakowanie prezentów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (8)