Trwa ładowanie...
d372aqc

Jak przygotować dom do Bożego Narodzenia? Jeśli zaczniesz teraz, ominie cię świąteczne szaleństwo

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia potrafią być zmorą dla każdej pani domu. Niekończące się porządki, prezenty, planowanie zakupów i menu potrafią zająć masę czasu i wywołać dużo stresu. W tym roku warto zrealizować założony w zeszłym plan, że przygotowania zaczynamy już w listopadzie. Pozostało już niewiele czasu, a przygotowana lista pomoże ci krok po kroku przejść przez ostatni miesiąc do godziny zero.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wcześniejsze przygotowania mogą zaoszczędzić wiele nerwów
Wcześniejsze przygotowania mogą zaoszczędzić wiele nerwów (Fotolia)
d372aqc

Ustalenie budżetu
Na samym początku powinnaś zastanowić się, jaką część budżetu zamierzasz wydać na przygotowanie tegorocznych Świąt. Następnie dodaj do tego 10 procent tej kwoty na nieprzewidywalne wydatki, które zdarzają się co roku. Produkty do kuchni możesz zacząć kupować już w listopadzie, dzięki czemu cały ciężar finansowy nie spadnie na kolejną wypłatę. Produkty w słoikach oraz w puszkach spokojnie doczekają Świąt, a ty będziesz miała spokojniejszą głowę.

Prezenty
Nie ma w tym nic złego, by twoje dzieci wysłały w tym roku list do Mikołaja odrobinę wcześniej. Jeśli już teraz będziesz wiedziała, jakie są życzenia najbliższych, będziesz miała więcej czasu na odnalezienie ich w sklepach bądź zamówienia przez Internet w lepszej cenie. Jeśli to się nie uda, zawsze zostanie ci chwila na znalezienie prezentów zastępczych, które równie dobrze trafią w gusta rodziny i przyjaciół.

Dekoracje
Nic tak nie wprowadza świątecznego nastroju jak dekoracje w domu. Magiczna aura zaczyna unosić się w powietrzu już od pierwszej ozdoby. Nagle zaczynamy coraz bardziej oczekiwać końca grudnia, który zawsze przynosi piękne chwile. Zastanów się, jakie dekoracje zostały z zeszłego roku i czego ci brakuje. Pamiętaj, że sporo możesz zrobić sama - to także świetny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi. Piękne ozdoby świąteczne można wykonac nawet z papieru.

Choinka
Nie obejdą się bez niej żadne Święta. Ubieranie jej to prawdziwa przyjemność i świetna zabawa. Zastanów się, na jaką choinkę się zdecydujesz. Jeśli będzie świeża, zorientuj się, gdzie ją kupisz. Przyda się też specjalny stojak do choinki, który utrzyma ją w pionie i zapobiegnie jej wywróceniu się. Sztuczna, która pewnie czeka na swój coroczny występ w piwnicy lub schowku, może wyglądać jak nowa, jeśli tylko poświęcisz temu chwilę czasu. Rozprostuj jej gałązki i włóż ją pod prysznic. Wymyj płynem do mycia naczyń, który usunie brud, tłuszcz i kurz. Porządnie wypłucz i pozwól jej samodzielnie wyschnąć.

Ozdoby choinkowe
Ubieranie choinki to magiczny moment. Dzieci wybierające bombki i układające na jej gałązkach błyszczące łańcuchy. To ważna chwila i czas, który należy poświęcić rodzinie. Aby się do niego przygotować, przejrzyj wcześniej swoją kolekcję ozdób - zobacz, czy bombki się nie potłukły, a lampki nie przepaliły. Świąteczne gadżety dostępne są już w sklepach, więc dla spokoju ducha i zaoszczędzenia sobie nerwów możesz zając się tym odrobinę wcześniej. Zyskasz komfort i czas, który pozwoli ci na naprawienie drobnych niedociągnięć.

*Zobacz też: Skromnie czy wystawnie? Ile pieniędzy wydadzą Polacy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia *

d372aqc

Podziel się opinią

Share

d372aqc

d372aqc