Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
30-06-2015 13:20

Jak stworzyć idealną łazienkę dla całej rodziny?

Projektując tę intymną przestrzeń dla rodziców, dzieci i być może nawet dziadków, kierujemy się funkcjonalnością. Ale estetyka nie musi schodzić na dalszy plan: dzięki inspirującej ceramice i pomysłowemu oświetleniu.

Jak stworzyć idealną łazienkę dla całej rodziny?Źródło: Materiały prasowe
ddcuhh6
ddcuhh6

Projektując tę intymną przestrzeń dla rodziców, dzieci i być może nawet dziadków, kierujemy się funkcjonalnością. Ale estetyka nie musi schodzić na dalszy plan: dzięki inspirującej ceramice i pomysłowemu oświetleniu.

Mąż nie lubi, gdy jest mu zimno w stopy, żona potrzebuje właściwego światła przy umywalce, żeby bezbłędnie umalować oczy przed wyjściem z najlepszą przyjaciółką, dziadek nie radzi sobie z samodzielnym wejściem do wanny, a najmłodsza córeczka jest znudzona, zanim jeszcze dobrze namydlisz jej głowę. Każdy członek Twojej rodziny ma różne potrzeby i wymagania wobec najbardziej intymnej części domu: łazienki. Jak zaprojektować taką, która zadowoli całe Twoje stadko?

Bosą stopą po ceramicznym drewnie

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Single oraz młode pary mogą jeszcze stawiać na ekstrawagancję, ale już rodziny z dziećmi i takie, z którymi mieszkają osoby starsze, muszą wybrać bezpieczeństwo i łatwy dostęp do urządzeń. Pozbawiony wysokich progów prysznic zamiast wanny będzie praktycznym ulepszeniem dla dziadków, a podwieszana toaleta ze spłuczką w ścianie zwolni Ci miejsce na zamontowanie podestu do przewijania niemowląt. Natomiast z myślą o starszym potomstwie warto stworzyć obowiązkowy stopień przy umywalce, żeby Twoja pociecha samodzielnie myła rączki. W końcu – jak powiedział Budda – „Utrzymywanie ciała w dobrym zdrowiu jest obowiązkiem”.

ddcuhh6

Funkcjonalność nie oznacza jednak, że musisz rezygnować z estetyki! Chcesz założyć ogrzewanie podłogowe, ale równocześnie marzy Ci się chodzenie boso po drewnie? Nic prostszego, dziś bez problemu można położyć płytki łazienkowe przypominające barwy i usłojenie prawdziwego drzewa, a równocześnie znakomicie przewodzące ciepło. A jak pokazuje np. Tubądzin w przykładowej aranżacji swojej * kolekcji Sable,*taka ceramika doskonale nadaje się też na ściany wnęki prysznicowej.

Kolorowe kafelki sposobem na szkraba

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Projektując łazienkę dla Twojej rodziny, nie koncentruj się tylko na funkcjonalności – pamiętaj też, że to najbardziej intymna część Twojego domu i każdy członek rodziny musi się w niej czuć dobrze. Podczas gdy rano w pośpiechu przygotowujesz się do pracy, jasne światło na suficie naładuje Cię energią na cały dzień, tymczasem kinkiet nad toaletą ułatwi makijaż lub golenie.

A wieczorem, gdy chcesz wypocząć i się zrelaksować? Nic prostszego, wyjątkową atmosferę zapewnią dyskretne, nieco przyciemnione oświetlenie sprytnie zaaranżowane w mozaice, lub na ścianie w kabinie prysznicowej – te ostatnie mogą się okazać niezastąpione, jeżeli nabierzesz ochoty na wspólną kąpiel z Twoją ukochaną drugą połową, kiedy dzieci już śpią...

ddcuhh6

Ale, ale! Nie zapominaj też o nich. Małe pociechy z reguły szybko się nudzą i trudno sobie poradzić z utrzymywaniem ich higieny, kiedy już po dwóch minutach wyrywają się z łazienki do dużego pokoju. Spróbuj pokazać im, że kąpiel też może sprawiać frajdę: dzieciaki kochają wyraziste, pstrokate kolory, więc dlaczego nie obłożyć jednej ze ścian ekspresyjną ceramiką, która pobudzi ich wyobraźnię do zabawy? Sprawdź prawdziwą mozaikę ciekawych wzorów od marki Tubądzin. Jeżeli do tego dołożysz ulubioną, niezniszczalną przez wodę zabawkę Twojego szkraba, to możesz być pewna, że szybko pokocha wieczorne wizyty w rodzinnej łazience.

Inspiracje dla wystroju naszej łazienki znajdziesz na stronie: * www.tubadzin.pl.*

ddcuhh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddcuhh6