Tak usuniesz wszystkie pestki. Wystarczy prosty trik
W trakcie upalnych dni warto sięgnąć po soczyste i orzeźwiające owoce. Z pewnością arbuz do takich należy. Niestety większość z nich ma dużo pestek, które przeszkadzają w jedzeniu. Jest jednak pewien prosty sposób, jak szybko się ich pozbyć.
Pestki z wiśni i czereśni łatwo wydrylować, jednak niewielkie czarne ziarenka w arbuzie są dość kłopotliwe. Żmudny proces ich wydłubywania może zająć naprawdę sporo czasu.
Co prawda pestki w arbuzie są jadalne, a dodatkowo zawierają błonnik i witaminy, jednak większość osób nie przepada za spożywaniem jego soczystych kawałków, kiedy te posiadają nieprzyjemne ziarenka.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak pozbyć się pestek z arbuza?
Jak usunąć pestki z arbuza? Warto poznać pewien sposób, który zademonstrowała właścicielka kanału Japan Frutis Channel. Co prawda ta metoda nie sprawia, że magicznie znikną, jednak ich wydłubywanie będzie o wiele prostsze.
Jeśli chcesz przyspieszyć proces usuwania ziarenek z arbuza, należy odpowiednie go pokroić. Na początku przedziel owoc na pół, koniecznie w poprzek. Dzięki temu zauważysz na nim, że jego środek dzieli się na trzy cząstki. To właśnie wzdłuż tych "żył" skrywają się pestki.
Wewnętrzne wzory arbuza podpowiedzą, jak go pokroić. Linie wychodzące ze środka i zakrzywiające się przy skórce wyznaczają miejsca cięć. Jak je rozpoznać? Swoim kształtem przypominają nieco kotwicę. Tniemy wzdłuż tych linii, zostawiając około centymetra marginesu z każdej strony. Dzięki temu otrzymamy cienkie plastry.
Środkowa część arbuza będzie prawie bez pestek, poza jednym rzędem blisko skórki. Natomiast część z liniami będzie zawierać więcej pestek, ale większość z nich będzie widoczna i łatwa do usunięcia np. nożem lub łyżeczką.
Jak wybrać słodkiego arbuza?
W trakcie zakupów z pewnością zastanawiasz się, który arbuz będzie najlepszy. Niektóre okazy są mniejsze, inne większe. Różnią się kolorem skórki oraz wagą. Na co więc należy zwrócić uwagę, aby kupić tego słodkiego i soczystego?
Na początek sprawdź jego plamkę na spodzie. Powinna być żółta lub kremowa, a nie biała. To znak, że arbuz dojrzewał na słońcu. Owoc powinien być ciężki, co oznacza, że jest soczysty. Warto też stuknąć w skórkę, jeśli usłyszymy głuchy i dudniący dźwięk, oznacza to, że dana sztuka jest dojrzała.
Kolejnymi aspektami arbuza jest jego ogonek oraz skórka. Ogonek powinien być suchy i brązowy, zaś skórka jędrna, twarda i ciemnozielona. Poszukaj też "pajęczynek", czyli brązowych śladów na skórce, które świadczą o tym, że arbuz był zapylany przez pszczoły, co wpływa na jego słodycz.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.