Trwa ładowanie...

Jak usunąć plamę z podkładu? Prezentujemy pięć sprawdzonych sposobów na usunięcie podkładu z bluzki

Pytanie, jak usunąć plamę z podkładu, zadaje sobie wiele kobiet. Dobrze wiemy, że zabrudzenia z fluidu są trudne do sprania, co nie znaczy, że nie można się ich pozbyć. Przedstawiamy pięć prostych sposobów na usunięcie uciążliwej plamy z podkładu.

Share
Jak usunąć plamę z podkładu? Prezentujemy pięć sprawdzonych sposobów na usunięcie podkładu z bluzkiŹródło: Shutterstock.com
d467m4x

Jak usunąć plamę z podkładu?

Plamy z kolorowych kosmetyków są zmorą wielu kobiet. Żyjąc w ciągłym biegu i pospiesznie wykonując makijaż, często brudzimy odzież fluidem. Tłusta konsystencja czyni podkład uciążliwym do zmycia, co wcale nie oznacza, że nie można się go pozbyć. W artykule wymieniliśmy pięć sprawdzonych sposobów na usunięcie plamy z podkładu.

Metoda z płynem micelarnym
Sprawdzonym sposobem na usunięcie plamy z podkładu jest zastosowanie płynu micelarnego. Metoda ta sprawdzi się, szczególnie gdy zabrudzenie jest świeże, a fluid nie zdążył jeszcze dobrze wniknąć w tkaninę. Namoczoną płynem micelarnym (lub nietłustym płynem do makijażu) chusteczkę albo wacik szybko przykładamy do tkaniny i zaczynamy mocno go przyciskać. Im świeższe jest zabrudzenie, tym łatwiej będzie je usunąć.

Metoda ze zmywaczem do paznokci/acetonem
Najbardziej ryzykowna ze wszystkich metod, której nie należy stosować w przypadku delikatnych tkanin. Końcówkę patyczka higienicznego trzeba zamoczyć w zmywaczu do paznokci, a następnie bardzo ostrożnie przyłożyć do zabrudzenia. Wacik przykładamy miejscowo i robimy to tak długo, aż plama nie zniknie.

d467m4x

Metoda z płynem do mycia naczyń
To jedna z najbardziej popularnych metod walki z uporczywi plamami po podkładzie. Brudną odzież należy położyć w misce z ciepłą wodą i niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Jeżeli przed standardowym praniem pozwolimy tkaninie dobrze się namoczyć, stara plama z podkładu powinna skutecznie zejść w pralce.

Metoda z pianką do golenia
Tę metodę rozsławiła blogerka Kalei Lagunero. Na plamę należy nałożyć małą ilość pianki do golenia, a następnie odczekać kilka minut. W kolejnym kroku trzeba przystąpić do intensywnego wcierania pianki, którą następnie spłukujemy zimną wodą. Pod koniec warto jeszcze raz powtórzyć wszystkie kroki, aby następnie spłukać plamę ciepłą wodą.

Metoda z odżywką do włosów
Z zabrudzeniami powstałymi w wyniku zetknięcia fluidu z tkaniną może doskonale sobie poradzić odżywka do włosów. Poplamioną tkaninę należy namoczyć, a następnie na nałożyć na zabrudzenie odżywkę. Następnie należy pocierać plamę, aż zacznie się pienić. Następnie należy pozostawić spienioną plamę na około 25 minut, po czym powtórzyć pranie tą samą metodą.

d467m4x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d467m4x
d467m4x