Trwa ładowanie...
dvz3r70

Jak wyczyścić tłusty okap? Wystarczą 2 minuty i będzie lśnił jak nowy

Tłusty i zakurzony okap, nazywany czasem wentylatorem kuchennym, to często zmora w wielu domach. Jest jednak pewien sposób, który może ci skutecznie pomóc pozbyć się zanieczyszczeń i potem to ty będziesz radzić koleżankom, jak umyć tłusty okap.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Problem z tym, jak wyczyścić okap, wraca zawsze przed świętami
Problem z tym, jak wyczyścić okap, wraca zawsze przed świętami (123RF)
dvz3r70

Zanim zabierzesz się za porządki w kuchni, pamiętaj, żeby odłączyć okap od prądu. Do wyczyszczenia okapu z tłuszczu wcale nie potrzebujesz chemii. Wystarczą 2 składniki, które każdy ma w domu: papierowy ręcznik i odrobina oleju roślinnego. Wentylator przecieramy ręcznikiem nasączonym olejem. Po chwili nie będzie śladu po zgromadzonym tłuszczu.

Żeby tłuszcz nie zbierał się znowu na powierzchni okapu, spryskaj go dodatkowo roztworem wody z octem. Przy codziennym gotowaniu okap wymaga czyszczenia raz w tygodniu.

dvz3r70

Jak wyczyścić okap?

O ile brud na obudowie jesteśmy w stanie szybko zauważyć, o tyle do filtrów w okapie zaglądamy o wiele rzadziej. Ale jest to miejsce, którego nie powinniśmy zaniedbywać. Najlepiej myć je raz na 3-4 tygodnie. Możemy go wyczyścić takim samym sposobem jak obudowę wentylatora.

Silnego zabrudzenia okapu możemy uniknąć, używając na co dzień pokrywek do garnków. Dzięki temu zmniejsza się emisja pary wodnej i tłustych oparów, przez co sprzątanie jest o wiele łatwiejsze.

Zobacz także: Jak usunąć tłusta plamę? Sposób może być prostszy niż myślisz

dvz3r70

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvz3r70

Podziel się opinią

Share
dvz3r70
dvz3r70