GwiazdyJak wygląda twarz idealnej żony?

Jak wygląda twarz idealnej żony?

Jak wygląda twarz idealnej żony?
Źródło zdjęć: © 123RF

27.06.2013 13:05, aktual.: 27.06.2013 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Badania naukowców opublikowane w British Journal of Psychology wykazały, że kształt i rysy twarzy kobiety mogą zdradzić długość oraz jakość relacji. Jakie zatem kandydatki mężczyźni wybierają do poważnego związku? Czy niektóre panie rzeczywiście mają na twarzy wypisane „dobra żona”?

Badania naukowców opublikowane w British Journal of Psychology wykazały, że kształt i rysy twarzy kobiety mogą zdradzić długość oraz jakość relacji. Jakie zatem kandydatki mężczyźni wybierają do poważnego związku? Czy niektóre panie rzeczywiście mają na twarzy wypisane „dobra żona”?

Anthony Little z Uniwersytetu w Stirling i Benedict Jones z Uniwersytetu w Glasgow na podstawie przeprowadzonych badań dowiedli, że mężczyźni najczęściej wdają się w romans z kobietami o łagodnych rysach twarzy. Dlaczego?

Cechy żeńskie, takie jak mniejszy podbródek i pełniejsze policzki, są ściśle powiązane z atrakcyjnością kobiety. Postrzega się je jako wskaźnik zdrowia, młodości, wierności, a także płodności.

Zdaniem ekspertów opisane rysy twarzy odzwierciedlają wyższy poziom estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Mężczyźni, wybierając kobiety o tym typie urody, widzą w nich piękno i witalność. Okazało się, że takie panie najbardziej podobają się żonatym panom. - Kobieta jest bardziej atrakcyjna, a także zdrowsza i młodsza, jeśli ma niewielką szczękę i pełniejsze policzki – uważają naukowcy.

W eksperymencie wzięło udział około 400 mężczyzn. Panowie oceniali twarze kobiet pochodzących z Europy i Japonii. Na podstawie zdjęć dokonali selekcji i wybrali kandydatki, które nadają się do krótkiego i długiego związku.

Jaką twarz powinna mieć dobra żona? Wyodrębniono dwa typy: pierwszy bardziej kobiecy, o łagodnych rysach, a drugi zawierający więcej cech męskich (kwadratowa szczęka, wydatne kości policzkowe). Okazało się, że mężczyźni, którzy przypisywali kandydatkom bardziej kobiece cechy, kwalifikowali je do romansu. Dotyczyło to szczególnie panów będących w stałych związkach.

Jednak eksperci zasugerowali, że często mężczyźni, którzy szukają stałego i poważnego związku, wybierają mniej atrakcyjne partnerki. Nic dziwnego. Poprzednie badania wykazały, że piękne kobiety są skłonne do niewierności, zwłaszcza jeśli ich partner nie jest urodziwy. – A jeżeli kobieta zdradza, mężczyzna ryzykuje wychowywanie dziecka, które może nie być jego – podsumowali autorzy badań. Naukowcy z Wielkiej Brytanii twierdzą, że w przypadku gdy partnerka jest ładniejsza od mężczyzny, ich związek nie potrwa zbyt długo. Dlaczego relacja skazana jest na niepowodzenie? Na pewnym etapie życia piękne kobiety zdają sobie sprawę ze swoich walorów. Mogą tym samym przebierać i skrupulatnie wybierać wymarzonego wybranka.

Wydaje się, że panowie podświadomie skłaniają się ku mniej atrakcyjnym kobietom ze względu na to, że nie chcą żyć w niepewności i obawie przed ich utratą. Jednak uroda to kwestia dyskusyjna, a przecież także inne czynniki decydują o tym, czy przypadniemy sobie do gustu.

Tekst: na podst. ctvnews.ca/(ms/sr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także